fbpx Abate: Moim marzeniem było zakończenie kariery w AC Milanie | AC Milan Polska

Abate: Moim marzeniem było zakończenie kariery w AC Milanie

Arjen
Arjen
21:52 29.05.2019
acmilan pl Abate: Moim marzeniem było zakończenie kariery w AC Milanie
Erwin Spek/Soccrates/Getty Images

Ignazio Abate napisał wzruszające pożegnanie dla wszystkich fanów, którzy wpierali go podczas 10 letniej przygody na San Siro. O to co miał do przekazania legendarny piłkarz AC Milanu.

Jeżeli wrócę do momentu, w którym pierwszy raz założyłem te barwy, wciąż czuję emocję. Byłem wtedy tylko dzieckiem, a dzięki temu klubowi stałem się mężczyzną.

Milan to nie tylko drużyna, Milan to styl życia i wiesz to tylko wtedy, kiedy doświadczysz to na sobie… klasa, historia, tradycja, elegancja.

W Milanie grali mistrzowie, o których marzyłem jako dziecko, były trofea, które wpisały się w historię piłki nożnej, był świat, który mogłem doświadczyć od środka, a o którego bycia częścią marzyłem.

Życie dało mi 10 niezapomnianych lat w koszulce Rossoneri. Dzisiaj patrze wstecz i nie mogę pomóc, ale uważam się za szczęściarza, że dorastałem wśród prawdziwych mistrzów, od których nauczyłem się dyscypliny, wytrwałości i odpowiedzialności za noszoną koszulkę.

Każdy wiedział, że to było moje marzenie, aby zakończyć karierę w AC Milanie, ale marzenia czasami się spełniają, a niekiedy pozostają zamknięte w sercu.

Dziękuję AC Milanowi, wszystkim pracownikom, których spotkałem przez te lata, fantastycznym ludziom, którzy byli do dyspozycji drużyny oraz klubu.

Dziękuję wszystkim trenerom, z którymi pracował, ponieważ wiele się od nich nauczyłem i uważam ich nauki za bezcenne.

Dziękuję wszystkim moim kolegom z drużyny, aktualnymi i tym były, których było wiele, ale jestem dumny z możliwości nazwania ich przyjaciółmi.

Chcę wysłać specjalne podziękowania dla Adriano Gallianiego, który zawsze we mnie wierzył i był po mojej stronie, nawet w trudnych momentach.

i do Rino Gattuso, który jest dla mnie przykładem od kiedy byłem małym dzieckiem, a do którego każdy powinien dążyć.

Największe podziękowania idą do Was… moich fanów! Wy, którzy wspieraliście mnie w kryzysowych momentach, ale przede wszystkich dbaliście, kochaliście i docenialiście mnie jako mężczyznę zanim jeszcze zostałem sportowcem.

Obserwowanie Was tutaj, prawie 70.000 stojących, oklaskujących i wykrzykujących moje imię, było dla mnie bardzo emocjonujące i na pewno pozostaje na zawszę w moim sercu.

Z Milanem w moim sercu… na zawsze, teraz i na zawszę!!!

Sprawdź: Marco Giampaolo chce, aby Andre Silva był podstawowym napastnikiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Załaduj wcześniejsze posty
Serie A
Następny mecz
ac milan SPAL
26.05.2019 20:30
ac milan AC Milan
Tabela
1.Juventus FC28 W6 D4 L90 PKT
2.SSC Napoli24 W7 D7 L79 PKT
3.Atalanta BC20 W9 D9 L69 PKT
4.FC Internazionale Milano20 W9 D9 L69 PKT
5.AC Milan19 W11 D8 L68 PKT
Poprzedni mecz
ac milan AC Milan
11.05.2019 2 : 0
ac milan Frosinone
Już polajkowałem, zamknij