Abate: Najgorsze było uczucie bycia kimś obcym we własnym domu

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Ignazio Abate udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport, w którym opowiada trochę więcej o ostatnich latach w AC Milanie. O to co miał do powiedzenia legendarny zawodnik Rossoneri:

Nie dowierzałem, kiedy Berlusconi odszedł. Myślałem, że to się nigdy nie stanie. Dorastałem przy nim i Gallianim, który był dla mnie jak drugi ojciec.

Jeżeli chodzi o chiński zarząd, to najgorsze dla nas było uczucie bycia kimś obcym we własnym domu. Od tego momentu nie wiedziałem nic o Milanie. Wszystko był zakręcone.

Jaki Milan zostawiam? Milan, który ma wszystko, aby dążyć do ważnych osiągnięć. Mamy solidną podstawę, skład złożony z technicznych zawodników oraz posiadających jakość. Wróże dobrą przyszłość, nawet jeżeli wciąż potrzeba dwóch lub trzech wzmocnień. Zgadzam się z Gattuso, dobrze jest mieć młodych zawodników, ale potrzebujesz też ludzi z doświadczeniem. Nie ma już czasu na podejmowanie ryzyka.

Gattuso? Oczywiście, że chciałem grać więcej. Głównie dlatego, że czułem się świetnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale zawsze stawiałem dobro drużyny ponad wszystko. Rino był i pozostanie przyjacielem, dla mnie był idolem. Przykro mi, że odszedł, ale na końcu sezonu widziałem, że jest bardzo zmęczony. Dał z siebie 100% i sprawił, że skończyliśmy jeden punkt od Ligi Mistrzów. Stworzył prawdziwą grupę, w której każdy szedł za nim. Wiem tylko, że w ciągu sezonu bardzo poprawił się w zarządzaniu grupą i radzeniu z presją.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

ac milan Pioli: Miałem nadzieje, ze otrzymam prezent na moje urodzinyPioli: Miałem nadzieje, ze otrzymam prezent na moje urodziny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o