Brak LM oznacza dla AC Milanu sprzedaż piłkarzy

Arjen
Arjen
16:25 09.05.2019
acmilan pl Brak LM oznacza dla AC Milanu sprzedaż piłkarzy
Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Do końca sezonu pozostały już tylko 3 spotkania, a po pięknej rzeczywistości, w której awans AC Milanu do Ligi Mistrzów był zależny tylko od Rossoneri nie ma już śladu.

Dlaczego właściwie zarząd tak bardzo naciskał na Gennaro Gattuso, aby ten zakończył sezon w najlepszej 4 Serie A? Czy gra w mniej prestiżowej Lidze Europy jest aż tak zła? Na te pytania odpowiedź jest prosta.

AC Milan przechodzi przez trudny okres podnoszenia się z kolan po rządzeniu przez niewłaściwych ludzi. Pomimo przejęcia klubu przez Elliotta, inwestor ma związane ręce przez błędy swoich poprzedników.

Jak pisze Tuttosport, brak dodatkowych środków z zakwalifikowania się do najbardziej prestiżowych rozgrywek piłki nożnej sprawia, że Rossoneri będą mieć ujemny bilans wynoszący ok. 70-80 milionów euro, co grozi karą na mocy, której klub nie będzie mógł pozyskiwać piłkarzy przez określony czas.

Jednak AC Milan ma wyjście, które pozwoli im na uniknięcie konsekwencji. Rossoneri będą musieli sprzedać jedną ze swoich gwiazd, co pozwoli im na wyrównanie bilansu.

Chociaż nazwisk, za które można otrzymać dużą ilość pieniędzy jest wiele: Donnarumma, Romagnoli, czy chociażby nowy nabytek klubu – Krzysztof Piątek, to najprawdopodobniej Rossoneri pójdę w kierunku piłkarzy, którzy od dłuższego czasu nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Najbliższej odejścia na ten moment wydaje się Suso, który w ostatnim meczu zdołał się przełamać i zdobył piękną, indywidualną bramkę na wagę zwycięstwa. Jego wartość powinna oscylować w okolicach 40 milionów euro.

Oprócz niego w obwodzie pozostaje drugi skrzydłowy – Calhanoglu (40 milionów euro), Castillejo, Laxalt, Rodriguez oraz Cutrone, o którego względy zabiega włoskie Torino oraz reprezentant Premier League – Leicester.

Pomimo tego, że piłkarze zadeklarowali walkę do końca, porównując pozostałe spotkania Atalanty (która obecnie zajmuję 4 lokatę) oraz AC Milanu, klub nie ma zbyt dużych szans na ponowne wskoczenie na wyższą lokatę.

Jednak o tym dla których z zawodników będzie to ostatni sezon w barwach Rossoneri, zadecyduje najprawdopodobniej nowy szkoleniowiec, który powinien został ogłoszeniu po zakończeniu obecnego sezonu.

Sprawdź: Kaka: Przygotowuje się do powrotu, być może jako dyrektor sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Załaduj wcześniejsze posty
Serie A
Następny mecz
ac milan SPAL
26.05.2019 20:30
ac milan AC Milan
Tabela
1.Juventus FC28 W6 D3 L90 PKT
2.SSC Napoli24 W7 D6 L79 PKT
3.Atalanta BC19 W9 D9 L66 PKT
4.FC Internazionale Milano19 W9 D9 L66 PKT
5.AC Milan18 W11 D8 L65 PKT
Poprzedni mecz
ac milan AC Milan
11.05.2019 2 : 0
ac milan Frosinone
Już polajkowałem, zamknij