Dlaczego Gattuso ma spore szanse na pozostanie w AC Milanie?

Emilio Andreoli/Getty Images

Od pewnego czasu mogłoby się wydawać, że Gennaro Gattuso jest już praktycznie poza AC Milanem, a do pożegnania Rino brakowało tylko zakończenia sezonu.

Jednak w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej rzetelnych argumentów, które przemawiają za pozostaniem obecnego szkoleniowca Rossoneri na San Siro.

Pierwszym z nich, który pojawił się w ostatnich dniach, to postać Ivana Gazidisa i jego filozofia. Dyrektor ma od tego sezonu wprowadzić swoją politykę transferową, która jest znana między innymi z Arsenalu. Osobiście dyrektor jest wielkim zwolennikiem Gattuso oraz chętnie widziałby go na czele “swojego” AC Milanu.

Wiele źródeł podawało podczas sezonu, że pozostanie szkoleniowca Rossoneri jest zależne od końcowego rezultatu drużyny. Zarząd postawił przed Rino zadanie, które polegało na zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów i na dwie kolejki przed końcem, AC Milan musi liczyć na potknięcie Atalanty, co jest prawdopodobne, ponieważ czeka ich spotkanie z Juventusem.

Ostatnim i najbardziej sprzyjającym Rino argumentem są problemy finansowe klubu. Rossoneri muszą pokryć debet w budżecie, który wynosi 80 milionów euro, a przy zwolnieniu Gennaro Gattuso, klub będzie zmuszony wypłacić mu 8 milionów euro kary za przedwczesne zakończenie kontraktu.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 30-stkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 30-stkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

ac milan Elliott chce wprowadzenia nowych zawodników na boiskoElliott chce wprowadzenia nowych zawodników na boisko

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o