Gazidis na temat przyszłości AC Milanu: Są 3 fundamentalne rzeczy

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Ivan Gazidis udzielił wywiadu dla Gazzetta dello Sport, w którym porusza temat przyszłości AC Milanu oraz jego wizji powrotu włoskiego klubu na szczyt. O to co miał do powiedzenia dyrektor.

Wizja Elliotta jest jasna: pozbyć się problemów finansowych Milanu i przywrócić klub z powrotem na właściwe tory, pozwolić mu swobodnie się rozwijać oraz uczyć go nowoczesnym.

Elliott nigdy nie przedstawił limitu czasowego, nie mamy ustalonego terminu, więc nie złoże obietnicy, która próbowałaby skrócić czas, jaki nam to zajmie.

Każdy kto szuka magika, który pstryknie palcami, otwierając kran pełny pieniędzy i rozwiązując wszystkie problemy, nie znajdzie go tutaj.

Było już dość iluzji i kłamstw. Czas mówienia pięknych i niespełnionych obietnic dobiegł końca.

Jesteśmy w Milanie, aby dać mu przyszłość wśród najlepszych i mamy na to poważną i realistyczną drogę. To nie znaczy, że nie możemy marzyć. To oznacza ciężką pracę, aby sprawić, że marzenia staną się prawdą.

Są 3 fundamentalne rzeczy:

1. Reorganizacja ekonomiczna, abyśmy mogli generować zyski i reinwestować je.

2. Zwiększenie jakości zespołu, przywrócenie go na szczyt włoskiej i europejskiej piłki nożnej.

3. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla stadionu. Nieważne czy będzie to San Siro czy nowy stadion, świat musi go zazdrościć.

Mocno wierzę w ten projekt. Mamy długą i wymagającą grę do rozegrania i jestem pewien, że ją wygramy.

Następnie dyrektor został zapytany o przyszłe transfery oraz plan na najbliższe okienko transferowe.

Mamy przed sobą niesamowite wyzwanie, a także chęć by zawsze grać w Europie, ale mamy problemy z Finansowym Fair Play.

Przeskoczenie zasad i szukanie mało prawdopodobnego “all in”, jakbyśmy grali w pokera, nie jest tylko ryzykownym zagraniem, ale również niewłaściwym, ponieważ za chwilową przyjemnością kryje się otchłań.

Naszym celem na najbliższe sezonu jest rozwijanie się zgodnie z zasadami FFP i wprowadzanie wysokiej jakości piłkarzy, którzy mogą rozwinąć się w klubie, pokazanie ich wartości i sprawianie, że będą dumą kibiców.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 30-stkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 30-stkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

ac milan Nie będzie konsekwencji w stosunku do rasistowskiego ataku na KessiegoNie będzie konsekwencji w stosunku do rasistowskiego ataku na Kessiego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o