Konferencja Hernandeza oraz Krunicia. Maldini: Profil Modricia byłby idealny dla Milanu

acmilan.com

Zgodnie z planem, o 13:30 rozpoczęła się pierwsza konferencja prasowa Theo Hernandeza oraz Rade’a Krunicia. Piłkarzom towarzyszy Paolo Maldini oraz Frederic Massara.

W tym temacie będą pojawiać się wszystkie wypowiedzi zawodników, dlatego zalecamy odświeżanie strony.

Nigdy nie negocjowaliśmy z Modriciem, ale tak jak mówiliśmy na prezentacji Giampaolo, szukamy młodych zawodników oraz tych doświadczonych. Profil taki jak Modricia, byłby idealny dla Milanu, ale nigdy z nim nie negocjowaliśmy.

Maldini

Modrić? Grałem z nim, ale niczego nie słyszałem. Nawet jeżelibym coś słyszał, to bym nie mógł powiedzieć [śmiech]

Hernandez

Widzę, że jest dużo pośpiechu [z transferami] i wydaje się, że Milan jest z tyłu. Przypominam, że rynek transferowy kończy się 2 września.

Krunić grał w Serie A przez dwa sezony w Empoli. Ma duże pole do rozwoju i pokazywał już wiele dobrych rzeczy. Theo jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. Musi być jednym z najlepszej trójki, taki musi być jego cel na ten moment. Musi się rozwijać wraz z nami.

Mamy braki na niektórych pozycjach. Jeżeli szukasz jakościowych zawodników, to są oni bardzo drodzy. Mamy w zasięgu wiele opcji, silnych oraz o różnych charakterystykach. Nie możemy się śpieszyć, aby popełnić jak najmniej błędów.

Wielu piłkarzy nas opuściło, ponieważ skończyły im się kontrakty i nawet na poziomie liczbowym musieliśmy interweniować.

Maldini

Wielu piłkarzy jest łączonych z AC Milanem, ale wciąż szacujemy. Chcemy pozyskać zawodników odpowiadającym profilowi drużyny.

[Wypowiedz skierowana do dziennikarzy] Rynek jest długi, a składają się na niego możliwości przyjścia oraz odejścia. Wszystko zależy od drogi, którą wybierzemy. Nie martwcie się, dobrze wiemy czego potrzebujemy. Wszystko konsultujemy z trenerem. Ten zespół jest już konkurencyjny.

Dokonamy ukierunkowanych zakupów, będziemy gotowi wykorzystać każdą okazję, aby wzmocnić zespół we właściwy sposób.

Massara

Musimy pamiętać, że mamy zawodników, którzy dopiero dołączą do zespołu, a już są częścią drużyny. Pomysłem Milanu na okienko transferowe jest wzmacnianie zespołu. Czterech pomocników odeszło i tam będziemy musieli zainterweniować.

Maldini

[Wypowiedz skierowana do dziennikarza] Nie brakuję Ci wyobraźni, jesteś bardzo płodny w wymyślaniu imion.

Massara

Jestem szczęśliwy z możliwości bycia tutaj. Zostałem bardzo dobrze przyjęty, jestem spokojny i mam nadzieje, że uda mi się zagrać w wielu spotkaniach.

To zaszczyt być tutaj, po stronie Maldiniego. Dla mnie, to on jest najlepszym obrońcą w historii. Rozmawialiśmy na Ibizie, gdzie wyraziłem gotowość do gry dla Milanu. Milan to historyczny klub, to tutaj mogę się bardzo rozwinąć.

Hernandez

Bennacer czy Veretout? To dwa profile, o których dyskutowaliśmy. Modalność [podstawa] rynku to negocjację oraz możliwość wyboru. Chcemy dać trenerowi kompletną drużynę, tak szybko, jak to tylko możliwe. Pracujemy nad tym.

Maldini

Jako dziecko inspirowałem się Paolo Maldinim. W ostatnich kilku latach, również Marcelo, który wiele mnie nauczył w Realu Madryt. Dużo go obserwowałem i jeżeli jestem tutaj, to również jego zasługa.

Mam nadzieje, że otrzymał wiele porad od historycznego piłkarza, który grał na mojej pozycji. Milan to historyczny klub, który ma świetną tradycję. Ma pozytywny wizerunek za granicą. Kiedy byłem w Realu, Powiedziałem, że chce grać w historycznym klubie, takim jak Milan.

Jestem tu również po to, aby nauczyć się lepiej bronić. Jestem młody i mam wiele czasu do rozwoju.

Hernandez

Moje pierwsze wrażenia są niezwykłe, to świetny klub, świetnie się bawię i nie mogę się doczekać powrotu do drużyny i gry w koszulce Milanu.

Jestem typem nowoczesnego Mezzala, grającego w obu fazach gry, box to box – tak jak nazywają to Anglicy. Zawsze mi mówili, że wyglądam trochę jak Hamsik, ale wydaje mi się, że on jest bardziej technicznym, a ja mam więcej cech fizycznych.

Moim idolem jest Kaka, ale on jest bardziej rozgrywającym. Oglądam dużo De Bruyne’a z Manchesteru City, wydaje mi się, że mamy podobną charakterystykę.

Giampaolo? Znam go, to był mój pierwszy trener we Włoszech. Dużo nie zmienił w swoich treningach. Ma wizję gry, na którą stawia nacisk.

My zawodnicy możemy czerpać z tego przyjemność, ponieważ on [Giampaolo] lubi posiadać piłkę. Młodzi piłkarze mogą się przy nim bardzo rozwinąć. Może się bardzo dobrze spisać tutaj, zasłużył na to wyzwanie. Mam nadzieje, że mu się uda.

Bennacer? W mojej opinii jest gotowy. Nigdy z nikim nie rozmawiałem na jego temat. Rozmawiałem tylko z dyrektorem sportowym Empoli, zanim dołączył do AC Milanu. Jest bardzo silny. Jest gotowy na wykonanie skoku i dołączenie do dobrej drużyny.

Grałem z Paredesem, a w drużynie narodowej z Pjaniciem, Bennacer jest bardzo podobny do nich. Cieszyłbym się z jego przyjścia, może wnieść dużo dobrego.

Stan zdrowia – Jest dobrze. Czuję się o wiele lepiej. Zacząłem robić lekkie treningi z drużyną. Bardzo mało brakuję, ale po kilku dniach w USA, będę gotowy do powrotu do [pełnych] treningów z drużyną.

Krunić

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o