Dnia 2024-05-11 18:45 na obiekcie Stadio Giuseppe Meazza miał miejsce mecz AC Milan - Cagliari: 5-1

Ogromne emocje towarzyszyły rywalizacji na Stadio Giuseppe Meazza, gdzie AC Milan zmierzył się z Cagliari w ramach 36. kolejki Serie A. Rozgrywany w sobotę wieczorem mecz zakończył się dominacją gospodarzy, którzy rozgromili swoich przeciwników wynikiem 5-1. Po pierwszej połowie na tablicy widniał skromny wynik 1-0, jednak druga część gry przyniosła kibicom prawdziwą ofensywną ucztę i potwierdziła wysoką formę Milanu.

Ważne informacje o meczu:

Mecz pomiędzy drużynami: AC Milan (Gospodarz) przeciwko Cagliari (Goście)

Relacja z meczu:

Witajcie na Stadio Giuseppe Meazza, gdzie dzisiaj odbył się mecz pomiędzy AC Milan a Cagliari. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty. Sędzia Simone Sozza poprowadził to starcie zgodnie z zasadami fair play.

35. minuta - Pierwsza bramka padła dla gospodarzy. Ismaël Bennacer wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 1-0. Asystę przy tym trafieniu zanotował Rafael Leão. AC Milan objęło prowadzenie!

59. minuta - Kolejna bramka dla Milanu! Tym razem na listę strzelców wpisał się Christian Pulišić, asystującemu Leão. Wynik to 2-0 dla gospodarzy.

63. minuta - Cagliari odzywa się! Nahitan Nández zmniejsza straty, ustalając wynik na 2-1. Bramkę dla gości asystował Gabriele Zappa.

74. minuta - AC Milan ponownie trafia do siatki! Tym razem to Teun Reijnders zdobywa bramkę, asystującemu Theo Hernándezowi. Gospodarze prowadzą 3-1.

83. minuta - Rafael Leão zwiększa przewagę Milanu! Bramkę na 4-1 zdobywa Ismaël Bennacer. Gospodarze kontrolują przebieg meczu.

86. minuta - Ostatni gwizdek dla Cagliari! Christian Pulišić zdobywa swojego drugiego gola tego wieczoru, ustalając wynik na 5-1. Asystę przy tej bramce zanotował Noah Okafor.

Po meczu zobaczyliśmy kilka żółtych kartek. Ismaël Bennacer i Matteo Gabbia z AC Milan oraz Yerry Mina z Cagliari zostali ukarani za swoje występki na boisku. Czerwonych kartek nie było.

Po takim zwycięstwie AC Milan z pewnością zyska dodatkową motywację do walki o kolejne punkty w Serie A. Ich najbliższe mecze to spotkania z Torino, Salernitana i AS Roma. Natomiast Cagliari będzie musiało podjąć walkę z zespołami Sassuolo, Fiorentina i kolejnym rywalem.