Bakayoko: Chce zostać w Milanie

twitter

Marco Rosi/Getty Images

Bakayoko udzielił wywiadu dla Milan TV, oto wypowiedzi zawodnika:

Leonardo powiedział, że moja przyszłość w Mediolanie zależy od Ligi Mistrzów? Słyszałem to, ale nie mogę o tym rozmawiać. To jest sprawa pomiędzy Chelsea oraz AC Milan’em. Zostanie w Milanie jest moim marzeniem, ta myśl jest wciąż w mojej głowie, ale mam kontrakt z Chelsea.

Co byłby w stanie zrobić, aby zostać w Milanie? Nie wiem chcę tylko skończyć w top 4 i wtedy zobaczymy.

Cechy Gattuso? nie wiem czy ma jakieś (śmieje się), żartuje, żartuje. Gattuso kocha swoich piłkarzy i robi wszystko co może, aby trenować ich dobrze.

Czy był on moim idolem kiedy dorastałem? Nie był moim idealnym piłkarzem. Mówię to z całym szacunkiem, wygrał Lige Mistrzów, co jest również moim marzeniem i proszę nie mówcie mu, że to powiedziałem (śmieje się). Dla mnie jest szefem. Jest dobrą osobą, która bardzo mi pomogła.

Przez pierwsze 2 – 3 miesiące, gdy sprawy nie układały się dobrze, rozmawialiśmy codziennie, ale nie potrzebowaliśmy tego, ponieważ rozumiemy się dobrze bez słów. Nasza relacja jest idealna.

Czy jestem liderem jak Gattuso? Nie wiem. Po prostu chce dać z siebie wszystko dla kolegów z drużyny oraz fanów. Chce dać 100%, ponieważ mam wielkie serce. To ważne, kiedy trener wierzy, że jesteś liderem.

Jestem teraz pewniejszy i spokojniejszy. Teraz lepiej znam moim kolegów z drużyny i wiem, że oni znają mnie lepiej. Wszystko idzie tą drogą, którą chciałem i czuję się lepiej niż 3 miesiące temu. Od czasu meczu z Genoe, mam to poczucie, że nikt nie może mnie powstrzymać.

Moja najlepsza gra? Moja rodzina mówi, że ostatnia przeciwko Napoli, ale moja pierwsza gra przeciwko Juventusowi była również dobra. Jestem szczęśliwy z tego momentu. Graliśmy dobrze i w ostatnich 3 – 4 meczach nie straciliśmy nawet gola. Musimy kontynuować, to do końca sezonu.

Nie chce rozmawiać o Higuain’ie. To nie mój problem. Czy rozmawialiśmy o Chelsea? Trochę rozmawialiśmy. Powiedziałem mu, że idzie do ładnego miasta i wielkiego klubu, a potem życzyłem mu powodzenia. Nic więcej. Rzeczy się różnią, ponieważ ostatni raz jak tam byłem, był tam inny trener.

Piątek? Jest wspaniały. Strzelił dwa gole w swoim debiucie. Po prostu musi ciężko pracować i zobaczycie go strzelającego więcej goli, ponieważ jest szybki i inteligentny. Cieszę się z niego i mam nadzieje, że pomoże nam w zdobyciu top 4.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments