Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

Będzie reakcja na wczorajszą porażkę. Do Madrytu po wzmocnienie

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Marco Giampaolo zapowiedział już, że wyciągnie wnioski z wczorajszej porażki przeciwko Udinese i wcale nie wyklucza zmiany systemu na kolejne spotkania.

Jednak z pojawiających się w mediach informacji możemy wywnioskować, że nie tylko szkoleniowiec otrzymał nowy bodziec do działania, ponieważ zarząd wyruszy do Madrytu z nastawieniem, że sprowadzi nowego piłkarza.

Oczywiście priorytetem pozostaje Angel Correa, który w ustawieniu 4-3-1-2 może okazać się lekiem na ofensywną niemoc Rossoneri, ale nie jest wykluczone, że ostatecznie na San Siro trafi pomocnik.

Dyrektorzy są świadomi ograniczonego budżetu, a jednoczenie odczuwają, że kadra nie jest w pełni gotowa na nadchodzące wyzwanie, dlatego jeżeli Atletico Madryt nie zaakceptuję ich oferty za Argentyńczyka, to klub postawi na inne, sprawdzone nazwiska.

Jak podaje Alfredo Pedullà, pierwszym piłkarzem ma być James Rodriguez z Realu Madryt, który ostatecznie nie trafi do Napoli i zaczyna coraz bardziej zabiegać o względy Zinédine’a Zidane’a. Kolumbijczyk kosztowałby tyle samo, co Angel Correa – około 45 milionów euro i idealnie odnalazłby się na pozycji trequalisty.

Druga opcja nazywa się Ivan Rakitić, który zaczyna tracić w oczach Ernesto Valverde i we wczorajszym spotkaniu FC Barcelona – Real Betis nie zagrał, co jasno może sugerować, że jego przyszłość na Camp Nou jest niepewna. Pomocnik ma być wyceniany na 25 miliony euro, a Marco Recupero sugeruję, że Diavolo proponują 20 milionów euro plus bonusy.

[12:20] AS: Angel Correa opuścił dzisiejszy trening Atletico Madryt. Transfer napastnika do Milanu powinien zostać dopięty jutro.

W mediach pojawiają się informację, że oprócz Argentyńczyka, Rossoneri zdecydują się na wypożyczenie Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt, chociaż nie będzie to łatwe.

[12:30] Corriere dello Sport również nawiązuję do zainteresowania Milanu pozyskaniem Jamesa Rodrigueza, ale mówi o nim bardziej w kontekście alternatywy dla Angela Correi.

[14:20] Peppe Di Stefano: Przejście z ustawienia 4-3-1-2 na 4-3-3 wymusza zmianę priorytetów transferowych, co może przełożyć się na rezygnację z Correi i poszukanie wzmocnień wśród innych zawodników.

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x