Boban: Duży transfer? Nie mogę powiedzieć, zniszczyłbym rynek.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Zvonimir Boban udzielił wywiadu, w którym odpowiada na temat plotek o odejściu Donnarummy oraz dalszego planu na obecne okno transferowe.

Na ten moment Gigio [Donnarumma] zostanie. Wielki transfer? Nie mogę powiedzieć, bo bym zniszczył rynek, ale sprowadzimy odpowiednich piłkarzy. To musi być Milan z największą jakością.

Cieszę się z możliwości powrotu i oglądania tych barw. Emocję są silne, ale mam 50 lat, więc nie będę płakał. myślenie o tym, co zostało tutaj stworzone i co tu [San Siro] wygraliśmy, to bardzo ważne miejsce dla mnie. Cieszę się, że mogę ponownie każdego zobaczyć.

W końcu właściciele zapewniają stabilność. Wiele mówi się o ich [właścicielach] braku ambicji, ale to nie jest prawda. Milanowi nie może brakować ambicji. Niestety istnieją ograniczenia dotyczące wydawania pieniędzy. Wszystko zależy od nas, musimy się dobrze sprawować i progresować w krótkim odstępie czasu.

Paolo [Maldini] zadzwonił do mnie, ponieważ Leonardo odchodził, a on potrzebował innego rodzaju wsparcia, kogoś kto mógłby mu pomóc.

Rozmawiałem również z Ivanem [Gazidisem], który przekonał mnie, że to odpowiednia decyzja, ale mówiąc szczerze, to wiedziałem od początku, że zaakceptuję propozycję dołączenia do Milanu. Był telefon kilka lat temu [z Milanu], ale to nie był właściwy moment.

Ile kosztowało mnie odejście z FIFY? Nic mnie nie kosztowało. Milan to świetne wyzwanie. Najprawdopodobniej największe, sportowe wyzwanie w moim życiu.

Ten rok, to rok zmian, w którym trener, nie mając do rozegrania europejskich spotkań, będzie miał możliwość wykonania lepszej pracy z piłkarzami. Teraz musimy skupić się na mądrym inwestowaniu, aby móc odpowiednio się rozwinąć.

Piłkarze, których pozyskają muszą być odpowiedni do stylu Giampaolo. On poprosił nas o dany typ [piłkarzy], a my postaramy się znaleźć odpowiednich zawodników z jak największą jakością.

Veretout i Bennacer? To dobrzy zawodnicy. To praca Paolo i Rickiego [Massary]. Ja zajmuję się bardziej rozgrywaniem [transferami]. Spędzam z nimi i Gazidisem sporo czasu.

Mamy bardzo dużo nadziei [chodzi o transfery], ale istnieją również pewniaki, od których musimy zacząć. Tak jak mówił Giampaolo: Musimy wykonywać krok po kroku, ale to musi odbyć się bardzo szybko. Musimy zrobić wszystko, aby Milan dobrze prosperował, a przede wszystkim podejmować odpowiednie decyzję.

Jest szansa, że popełnimy błędy i będziemy popełniać błędy, ale musimy podejmować logiczne decyzję. To normalne, że ktoś zaczynający grę na San Siro może mieć większe problemy niż inni. Takie rzeczy się zdarzają i możliwe, że stanie się to również u nas, nawet jeżeli mamy nadzieje, że tak nie będzie.

Agencji przyjeżdżają [do Casa Milan] i wyjaśniają nam, jak wygląda sytuacja danego zawodnika, zachwalając go. Oczywiście wykonują swoją pracę, więc nic w tym dziwnego, że próbują nam sprzedać swój produkt. Musimy ich szanować, ale znamy ich za dobrze.

Liga Mistrzów jest celem? To oczywiste, że celem musi być zawsze wygrywanie wszystkiego i granie dobrze. Klub jak Milan nie może mieć średnich ambicji.

Nie może kończyć meczów będąc zadowolonym z tego, że dałeś z siebie 100%, kiedy przegrałeś. To nie sposób w jaki myśli Milan. Spróbujemy być konkurencyjni i zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, aby grać dobrze i się rozwijać. Nasz gra musi wzbudzać nadzieje, pokazywać najwyższą jakość i wyniki.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HaryHole
haryhole
10 miesięcy temu

Mógłby już zacząć się nowy sezon :). Brakuje mi oglądania Milanu.