Pioli podpisał kontrakt. Oficjalne ogłoszenie jutro

@MarcoBovicelli

Dzisiaj mamy poznać nowego trenera, który zastąpi Marco Giampaolo i poprowadzi Rossoneri przez co najmniej resztę sezonu. Pierwszym wyborem zarządu jest Spalletti, który ma problem z rozwiązaniem swojego kontraktu z Interem oraz Pioli, z którym w najbliższym czasie dojdzie do spotkania.

Tuttosport dodaje, że wciąż jest nadzieja na ujrzenie na ławce trenerskiej Marcelino, który jest rozważany przez zarząd, ale jego wadą jest brak doświadczenia we włoskiej lidze.

[10:44] Di Marzio: Nowym trenerem zostanie Pioli. Dzisiaj spotkanie zarówno z Marco Giampaolo, jak i wyborem zarządu, aby dokończyć formalności związane ze zmianą szkoleniowca.

[10:53] Antonio Vitiello: Jutro odbędzie się pierwsza sesja treningowa z udziałem Pioliego.

[10:55] Pojawiają się plotki, że kontrakt Pioliego to dogranie do końca sezonu oraz opcja przedłużenia na kolejny. Ma to być najbardziej “wygodna” opcja i przy okazji najtańsza.

[11:03] Nicolò Schira: Pioli miał już przekazać swoim współpracownikom, że zdecydował się na podpisanie kontraktu z Milanem. Jutro pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca.

[11:27] Sky Sport również potwierdza, że Marco Giampaolo został zwolniony i po południu Pioli omówi i podpiszę kontrakt wiążący z Rossoneri.

[11:29] Nicolò Schira: W skład sztabu Pioliego będzie wchodził m.in.: Giacomo Murelli, Francesco Perondi oraz Gianmarco Pioli (syn szkoleniowca).

[12:29] Na ten moment był tylko kontakt telefoniczny. Pomimo tego, że wszystkie media zgodnie podają, że Pioli zostanie trenerem Milanu, to trzeba czekać na spotkanie, które ma odbyć się po południu.

[12:40] Fani Rossoneri wyrażają swoje niezadowolenie z wyboru Pioliego, wykorzystując do tego celu Twittera. #PioliOut jest najpopularniejszym hasztagiem we Włoszech oraz zajmuję miejsce w top 5 na świecie. Szkoleniowiec nie został nawet ogłoszony nowym trenerem klubu.

[13:05] Nicolò Schira: Wstępna propozycja zakłada zarobki na poziomie 1 miliona euro do końca tego sezonu i w przyszłym 1.5 miliona euro. Wciąż czekamy na spotkanie zarządu z Piolim.

[14:14] @MilanData: statystyki Pioliego w Serie A: 310 spotkań, 109 zwycięstw, 89 remisów oraz 112 porażek.

MilanNews.it

[16:26] Antonio Vitiello: Fani protestują przed Casa Milan: “Cierpliwość się skończyła. Boban, Massara, Maldini, Elliott, Gazidis, Scaroni: klub pajaców. Wy**erdalać stąd”.

[16:58] Di Marzio: Trwa spotkanie zarządu z Piolim. Jutro pierwszy trening pod jego wodzą.

[18:30] Antonio Vitiello: AC Milan wciąż rozważa kandydatów na nowego szkoleniowca Rossoneri. Podpisanie Stefano Pioliego zostało przełożone na jutro.

[18:37] Nicolò Schira Potwierdza, że jeszcze nie ma podpisanej umowy, ale Pioli powinien zostać nowym trenerem Milanu. Wszystkie szczegóły są ustalone i raczej jego rozpoczęcie pracy to kwestia godzin.

[19:16] Sky Sport: Stefano Pioli jedzie do Mediolanu, aby podpisać kontrakt.

[19:38] Oficjalnie: Marco Giampaolo zwolniony!

[19:59] Sky Sport: Jutro rano Stefano Pioli podpisze konktrakt z Milanem.

[20:27] Sky Sport: Pioli podpisał kontrakt z Milanem, ale klub chce poczekać z ogłoszeniem do jutra.

[21:13] Pioli dla Sky Sport [pod hotelem w Mediolanie]: “Porozmawiamy jutro”.

Zdjęcie
Daniele Longo

[01:00] Boban przyłapany na rozmowach z Piolim. Dyrektor Milanu miał odbyć kolację z nowym szkoleniowcem klubu.

[10:45] Oficjalnego potwierdzenia znajdzie się tutaj.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piatek20
1 rok temu

Co za żart xD

królik1906
królik1906
1 rok temu
Reply to  Kamil Owczarek

No raczej marzenia by tak niby było

adam
adam
1 rok temu

Nie rozumiem postępowania nie tylko Maldiniego, Bobana i Gazidisa ale całego tego pseudo Funduszu. Rozumiem stawianie na młodzież, choć musi się ona od kogoś uczyć- czyli w naszym Milanie od kogo Biglii? Konkurencja która chce się bić o czołówkę ligi włoskiej inwestuje w wielkie nazwiska trenerskie a my. Czym jest to spowodowane? Oszczędnością ? Wartość samego Piątka i Paquety spadła o ponad 50% od momentu zakupu, przypomnę, że w pewnym momencie Piątek był wyceniany nawet na 80 mln. Dodatkowo prasa włoska pisała że po okienku transferowym zostało niewykorzystanych 40mln. Zapowiadali że Milan będzie naprawiony, uzdrowiony a idzie to raczej w… Czytaj więcej »

Piatek20
1 rok temu
Reply to  adam

Wygląda to trochę tak, jakby zarząd sam przestał wierzyć w swoją ideę (postawienie na Giampaolo, który miał dostać czas na budowę zespołu) i zrobił zmianę na stanowisku szkoleniowca, byle tylko kibice dostali zmianę i przestali strajkować. O ile zatrudnienie Spallettiego dałoby oczekiwany efekt, bo jednak jakieś tam uznanie ma, to Pioli na ten moment jest strzałem w kolano, co wyrażają fani za pomocą #PioliOut. Pożyjemy, zobaczymy, ale moim zdaniem, ten trener będzie kosztował ich posady. Jedyny plus to, tak jak mówisz, transfery, które dają nadzieje na lepszą przyszłość. Chociaż kto wie, czy pod nowymi skrzydłami nie zagramy naszym ukochanym ustawieniem:… Czytaj więcej »

pjk89
pjk89
1 rok temu
Reply to  piatek20

Niestety wychodzi brak przygotowania dyrektorów do swojej roli .widać w tych ruchach bezradność. zmiana trenera na według mnie jeszcze gorszego chyba tylko i wyłącznie po to żeby nie zarzucono im że nie działali w trudnym momencie .

Piatek20
1 rok temu
Reply to  pjk89

Coś długo schodzi im podpisywanie trenera (który miał być dzisiaj?). Czyżby zarząd znowu zmienił zamysł? 🙂