Giampaolo zostanie zwolniony. Jutro poznamy następce

Danilo Di Giovanni/NurPhoto via Getty Images

[08.10.2019] Dzisiaj oficjalnie mamy poznać nowego szkoleniowca, którym powiniene zostać Spalletti lub Pioli. Relacja live odbywa się tutaj -> Dzisiaj kluczowy dzień dla trenera Milanu [live].

Dzisiaj ma być kluczowy dzień dla Marco Giampaolo, który po rozegraniu tylko 7 kolejek Serie A, może zostać zwolniony z posady trenera Rossoneri.

Wśród kandydatów na jego miejsce wymienia się m.in.: Spallettiego, Garcię, Ranieriego, Pioliego oraz Prandelliego.

[9:33] Corriere della Sera: Pomimo wcześniejszych plotek na temat rozmów z byłym trenerem Milanu, Gennaro Gattuso, klub nie kontaktował się z Rino.

[9:35] Christian Vieri dla Tiki taka: Dwa tygodnie temu jadłem obiad z Maldinim i nie ma żadnych problemów między nim, a Bobanem. Obaj mają to samo podejście do Marco Giampaolo [media podają, że tylko Maldini broni byłego szkoleniowca Sampdorii].

[9:40] Scaroni dla La Stampa (via MilanNews.it) [na temat Giampaolo]: Rozważamy sytuację.

ac milan
Salvatore Laporta/KONTROLAB /LightRocket via Getty Images

[9:43] Poranny raport od La Gazzetta dello Sport: Wszyscy łącznie z właścicielami klubu są przekonani do zmiany trenera. Zwycięstwo z Genoą niczego nie zmienia. Pierwszym wyborem jest Spalletti.

[9:50] Corriere della Sera: Pierwszym wyborem jest Spalletti, ale ma on kontrakt z Interem, który gwarantuję mu zarobki na poziomie 5 milionów euro, co komplikuję jego ewentualny powrót do wykonywania zawodu w barwach Rossoneri.

[10:44] La Gazzetta dello Sport (via MilanNews.it): Spalletti pozostaje pierwszym wyborem, ale problemem pozostaje jego kontrakt do 2021. Mówi się także, że jego przyjaciel miał powiedzieć, że szkoleniowiec nie ma zamiaru pchać się do Milanu w jego obecnej sytuacji.

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

[11:11] Tuttosport z tytułem [wolne tłumaczenie]: “Żegnaj Giampaolo, dzisiaj następca”. Zarząd Rossoneri miał rozpocząć casting na kolejnego trenera i tak jak wszystkie inne źródła twierdzą, preferowane jest sprowadzenie Spallettiego.

[11:47] Calciomercato: Giampaolo wciąż ma szanse na pozostanie, jeżeli klub nie znajdzie godnego następcy. Zarządowi nie zależy na tym, aby zmienić tylko “twarz” szkoleniowca i jeżeli nie będzie opcji sprowadzenia topowego trenera, to były szkoleniowiec Sampdorii zachowa posadę.

Olympique de Marseille/Olympique de Marseille via Getty Images

[12:54] Corriere della Sera (via MilanNews.it): Rudi Garcia pozostaje “gorącym” nazwiskiem dla Milanu, ale prowadzi on rozmowy z Monaco, co znacznie utrudnia jego pozyskanie.

[13:18] La Gazzetta dello Sport: Milan naciska na sprowadzenie Spallettiego. Obecnie trwają pracę nad rozwiązaniem jego kontraktu z Interem. Rossoneri opublikują oświadczenie w sprawie zwolnienia Giampaolo, kiedy znajdą porozumienie z nowym trenerem.

[13:35] Tuttosport: Nawet Maldini jest już przekonany o potrzebie zwolnienia Marco Giampaolo. Wydaje się, że ogłoszenie nowego szkoleniowca pozostaje kwestią czasu.

Emilio Andreoli/Getty Images

[14:15] Nicolo Schira: Spalletti przekazał swoim asystentom, że zamierza wysłuchać oferty Milanu, po tym jak Inter zaczął naciskać na jego odejście. Spalletti oczekuje co najmniej dwuletniego kontraktu.

[15:01] Corriere.it prezentuje następujące prawdopodobieństwo na nowego trenera klubu: Spalletti 40%, Pioli 20%, Ranieri 15%, Garcia 10%, Prandelli 5%, Giampaolo 5%, ktoś inny 5%.

[15:10] Di Marzio dla Sky Sport 24: Spalletti zgodził się objąć Milan. Pozostaje kwestia porozumienia finansowego pomiędzy wszystkimi stronami.

[15:54] Di Marzio i Sky: AC Milan chce, aby całe zamieszanie wokół ławki trenerskiej zakończyło się do jutra. Elliot pracuję z Zhangiem nad znalzieniem porozumienia. Spalletti jest zdecydowany na pracę w Rossoneri i podpiszę trzyletni kontrakt.

[16:29] Corriere della Sera: Spalletti otrzyma wynagrodzenie równe pracy przez jeden rok, za rozwiązanie umowy wiążącej z Interem. AC Milan negocjuję wynagrodzenie swojego nowego trenera.

Claudio Villa – Inter/FC Internazionale via Getty Images

[18:58] Di Marzio: Nadal trwają rozmowy w sprawie zerwania kontraktu Spallettiego z Interem.

[20:08] Alfredo Pedullà: Inter proponuję 1.5 miliona euro za rozwiązanie kontraktu, kiedy Spalletti oczekuję 5 milionów euro. Wciąż nie ma porozumienia.

[20:24] Włoskie media: Jeżeli nie dojdzie do porozumienia z Spallettim, AC Milan zdecyduję się na pozyskanie Stefano Pioliego.

[21:09] Di Marzio: Nadal są problemy z porozumieniem pomiędzy Interem, a Spallettim. Jutro AC Milan ma spotkać się z Piolim. Także jutro po południu powinniśmy poznać, kto zostanie nowym szkoleniowcem Rossoneri.

Danilo Di Giovanni/NurPhoto via Getty Images

[21:19] Nicolò Schira: Pioli zakomunikował Genoi i Sampdorii, że chce poczekać z decyzją do jutra, licząc na zatrudnienie w Milanie. Jutro również zarząd Rossoneri ma się z nim spotkać. Spalletti ma problemy z znalezieniem porozumienia z Interem.

[21:46] Pojawiają się plotki, że informację o Piolim to kwestia strategii, która ma przyśpieszyć proces pozyskiwania Spallettiego.

[23:10] Spalletti oczekuję odprawy równej rocznemu wynagrodzeniu, kiedy Inter kontynuuje oferowani sumy o wartości półrocznego wynagrodzenia. Jutro decydujący dzień.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piatek20
1 rok temu

Potrzebny jest ktoś, kto potrafi postawić fundamenty pod zespół. Żaden z wymienianych mnie nie przekonuję, a do tego nie wierzę, że postawią na Spallettiego, który będzie musiał zarabiać ponad 5 milionów euro + obciążą budżet 2 milionami euro dla Giampaolo. Pewnie dziadek zostanie i tyle :/

pjk89
pjk89
1 rok temu
Reply to  piatek20

albo top ,albo zmiana nie ma sensu

pjk89
pjk89
1 rok temu
Reply to  Kamil Owczarek

ciężko ocenić czy to dobry wybór ,ja mam mieszane odczucia choć należy się pochylić nad tym czy w naszej sytuacji ktokolwiek lepszy byłby możliwy…chyba nie .Drużyna rozsypana bez wyraźnego lidera .ciężka sprawa

pjk89
pjk89
1 rok temu
Reply to  Kamil Owczarek

wychodzi brak kompetentnych działaczy.zmiany na siłę bez sensu żeby tylko pokazać że się dziala