Giampaolo: Jeżeli Piątek nie będzie strzelał bramek, to kto ma to robić? ja?

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Przedstawiamy zapis najciekawszych wypowiedzi z konferencji szkoleniowca Milanu, Marco Giampaolo. Jutro o godzinie 20:45, Rossoneri zagrają z Genoą w ramach 7 kolejki Serie A.

Co wydarzyło się pomiędzy meczem z Torino, a Fiorentiną? To nie było łatwe spotkanie, mieliśmy tylko dwa dni przerwy. Powodem może być duża presja, napięcie, niepełne zregenerowanie… powodów może być wiele. Trudno jest określić, co konkretnie się wydarzyło.

Nie mamy zbyt wiele czasu do zmarnowania, przygotowujemy się do następnego meczu, aby mieć pewność, że ten rezultat się nie powtórzy. Wierze, że balans jest kluczem do wszystkiego. Potrzebujemy odpowiedniego balansu w naszej grze.

Czy czuję presję, że ten mecz może kosztować mnie pracę? To ważne, aby nie myśleć “ja”, a “my”. Czuję odpowiedzialność za dobre sprawowanie się [zespołu]. Nie za mnie, a za całą drużynę, Milan oraz kibiców. Musimy się dobrze spisać. Żadna indywidualna korzyść nie ma znaczenia, liczy się klub.

Występ Piątka? Nie możemy przestać wierzyć w naszego najlepszego strzelca, ponieważ przechodzi przez gorszy moment. Jeżeli Piątek nie będzie strzelał bramek, to kto ma to robić? ja? Być może zdarzy się, że usiądzie na ławce przez jedno spotkanie, ale ma jakość. Może się zdarzyć, że ominie kilka spotkań, ale nie możesz nie stawiać na czołowego napastnika.

Czy Biglia jutro pomoże [zagra]? Tak, najprawdopodobniej.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments