Jak Higuain zdradził Gattuso oraz AC Milan

Daniele Longo

MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images

Przygoda Higuaina z AC Milanem zakończyła się w najgorszy możliwy sposób. Argentyński napastnik został wypożyczony z opcją wykupienia po sezonie, ale jego przygody z San Siro nigdy nie można było zaliczyć do udanej.

Daniele Longo (ekspert z Mediolanu) zdradza jak doszło do zniszczenia stosunków pomiędzy piłkarzem, a AC Milanem:

Przede wszystkim, Higuain nigdy nie był pewny na 100%, że chce dołączyć do AC Milanu. Higuain nie był przekonany co do formuły transferu (wypożyczenie z opcją wykupu), ale Leonardo zdołał go przekonać. Po starciu z Cagliari, El Pipita miał swoją pierwszą kłótnie z Gattuso. Była gwiazda Juventusu była wściekła na poziom jaki zaprezentowali jego koledzy z drużyny oraz odmówił udzielenie pomeczowego wywiadu, co miało rozwścieczyć trenera Rossoneri.

Włoski taktyk miał nadzieje, że Higuain da AC Milanowi nowy impuls. Miał być przywódcą, a jedynie okazał brak szacunku członkom zespołu, za co znowu stracił w oczach Gattuso.

Pewnego dnia argentyński napastnik narzekał na trenera AC Milanu oraz jego sesję treningowe, które zdaniem piłkarza były za ciężkie. Relacja Higuaina z klubem (Maldinim oraz Leonardo) znacznie się pogorszyła, a gdy dyrektor sportowy publicznie zaatakował napastnika, Higuain poprosił o możliwość odejścia.

Wszyscy dobrze wiemy jakie zakończenie ma ta historia. Higuain wylądował w nowym klubie, Chelsea Londyn, a AC Milan skusił się na pozyskanie w jego miejsce Krzysztofa Piątka. Czas pokaże kto wyszedł na tych zmianach lepiej.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments