Konferencja Giampaolo: Zarząd wie, co musi zrobić, obserwują nasze treningi

acmilan.com
acmilan.com

Przedstawiamy zapis przedmeczowej konferencji z udziałem Marco Giampaolo. Jutro o godzinie 18:00 AC Milan podejmie na własnym stadionie Brescię w ramach drugiej kolejki Serie A.

Powiedziałem, że będziemy konkurencyjni, ale oczekiwałem innego rodzaju gry. Spodziewałem się, że Udinese postawi na grę z kontry. Dla mnie Milan nie może mieć takiego nastawienia, musimy grać na połowie przeciwnika.

Pierwszego dnia w Milanie powiedziałem coś bardzo ważnego: będziemy potrzebować czasu, musimy zbudować kolektyw. To drużyna, która ciężko trenuję, przystosowując się do naszych pomysłów. Jednak wciąż mamy wiele do poprawy.

Piątka problemem nie jest jego rola, a brak odpowiedniej przestrzeni. Fakt, że jutro będzie ponad 56 tysięcy fanów jest niesamowity. Proszę naszych kibiców o bycie cierpliwym. Milan musi grać, jak na Milan przystało.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Nic się nie zmieni w naszym pomyślę. Możemy zmienić ustawienie piłkarzy, ale nie zmienimy zamysłu taktycznego. Zawodnicy zawszę będą popełniać błędy, to tylko ludzie. Najważniejsze, że piłkarze są oddani temu, co robimy. Nastawienie zespołu to jedyna rzecz, która się na prawdę liczy. Jestem zadowolony z tego, jak pracują.

Brescia to dobra drużyna. Mają wiele podobieństw do tego, jak Sampdoria grała. Będziemy musieli pokazać się z lepszej strony niż oni.

Czy rozmawiałem z dyrektorami po meczu z Udinese? Rozmawialiśmy na temat spotkania. To ważne, aby utrzymywać dialog. To ważne, abyśmy rozumieli rzeczy, które wykonaliśmy dobrze i te, które wykonaliśmy źle. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, co trzeba poprawić.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Ciężko razem pracowaliśmy i chciałbym zaznaczyć, że w przygotowaniach do sezonu brało udział aż 8 zawodników z Primavery. Jeżeli myślisz, że ktoś może przyjść jutro i od razu wejść do pierwszego składu, to się mylisz.

Kiedy skarzę się na to, że mercato kończy się we wrześniu, to nie dlatego, że to losowe narzekanie. To jest dobre dla raportów oraz telewizji, bo mają o czym mówić, ale dla trenera jest to problematyczne.

Niestety straciłem Biglię, kiedy Bennacer nie trenował z nami wystarczająco długo. To oznaczało, że musieliśmy przestawić Hakana [Calhanoglu].

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Widziałem reakcję zawodników na ostatnią porażkę, ciężko trenowali. Czy Suso będzie grał za napastnikami? Zobaczymy jutro. Zarząd wie, co musi zrobić, obserwują nasze treningi i mogą zaobserwować, czego drużyna potrzebuję. To nie jest moim zadaniem, aby mieszać się w rynek transferowy.

Wykorzystuję czas, tak jak się tylko da. Mamy obraną ścieżkę, której musimy się trzymać. Wykorzystujemy każdy trening, aby się upewnić, że zmierzamy w odpowiednim kierunku.

Mogę wprowadzać zmiany w ustawieniu zawodników, aby lepiej wykorzystać ich profil, ale nie zamierzam zmieniać filozofii, którą chce, aby moja drużyna grała.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Musimy się upewnić, że każdy piłkarz odpowiednio zrozumiał swoje zadanie. Drużyna jest ważniejsza niż indywidualni zawodnicy lub trener.

Popełniliśmy pozytywny błąd [Strata bramki przeciwko Udinese]. Musimy wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski.

Trequelista to piłkarz, który musi dużo pracować i posiadać niesamowitą jakość, właśnie dlatego wybrałem Suso. To jest powód tej decyzji.

Mam zawodników, którzy są w stanie grać. Nie interesują mnie żadne plotki transferowe. Wierze w piłkarzy, których powołałem. To jest cecha profesjonalizmu. Niezależnie od tego jakie są plotki, wszyscy muszą dawać z siebie jak najwięcej.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments