Konferencja z udziałem Giampaolo oraz Boriniego

Edward Zurga/International Champions Cup via Getty Images

Przedstawiamy zapis konferencji przedmeczowej, na której obecny był Marco Giampaolo oraz Fabio Borini, opowiadający o odnajdywaniu się w nowej taktyce.

Przypominamy, że już dzisiaj o godzinie 21:00 gramy swoje drugie spotkanie w ICC przeciwko Benfice.

Pracujemy teraz nad głównymi założeniami, a potem skupimy się na szczegółach. Spotkanie, które rozegramy dostarczy nam informacji na temat rzeczy, nad którymi musimy popracować. To jest nasze główne założenie na wszystkie mecze towarzyskie oraz początek sezonu. To jest niekończąca się praca.

Najważniejsze będzie odzyskać wszystkich zawodników. Paru jest wciąż na wakacjach, a paru trenuję w Milanello. Nowi piłkarze… mamy przed sobą dużo pracy do wykonania, ale jestem pewny, że ta grupa chce się przetestować, uczyć oraz walczyć.

Wszyscy piłkarze są bardzo pomocni i mam wszystko, co jest mi potrzebne. Wszystko idzie dobrze. Milanello było moim domem przez dziesięć dni, a już czuję się jak w domu. Wiem, że dzień po dniu muszę zdobywać zaufanie kibiców, ludzi pracujących w klubie oraz piłkarzy. Każdy dzień jest testem.

Marco Giampaolo

Trener chce grać w innym stylu niż robiliśmy to wcześniej, w bardziej złożony oraz zabawny sposób. Czujesz się bardziej zaangażowany przez całe spotkanie, to nie jest wyczekiwanie z tyłu aż przeciwnik zaatakuję. Gramy bardziej ofensywniej, tak jak robił to AC Milan, kiedy byłem dzieckiem. Milan dominował przez pełne 90 minut gry. Taka jest filozofia trenera i nam się to podoba, ponieważ wolimy ofensywny styl gry i utrzymywanie pressingu od grania pasywnego.

Zanim zaczęło się tournee, trener powiedział mi, że mamy wielu niepasujących piłkarzy [do taktyki Giampaolo], Francka [Kessiego] i Lucasa [Paquete] na wakacjach oraz Krunicia, który dopiero co dołączył. Poprosił mnie o grę w trzyosobowej pomocy i oczywiście zgodziłem się, ponieważ wiedziałem, że właśnie tego trener potrzebuję. Uczę się grać na nowej pozycji, co zawsze może mi się przydać, jak również drużynie.

Fabio Borini

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments