Leonardo: Jak można było nie odgwizdać karnego na Piątku?

telealessandria.it

Dyrektor sportowy AC Milanu – Leonardo udzielił pomeczowego wywiadu dla DAZN, w którym nie dowierza w nieodgwizdanie rzutu karnego dla Rossoneri i uważa, że błędy sędziego miały duży wpływ na przebieg całego spotkania.

To nie był nasz najlepszy mecz, powiedzmy to szczerze. W drugiej połowie próbowaliśmy naciskać mocniej, ale błędy to część piłki.

Nadal jesteśmy na czwartym miejscu. Mamy 51 punktów, a Roma i Lazio wciąż pozostają za nami. Zachowajmy spokój.

Leonardo został również zapytany o sytuację z Kessim i jego dzisiejsze pozostanie na ławce rezerwowych.

Nie ma żadnych zgrzytów po derbach. Wszyscy w klubie rozumieją tą sytuację i szybko na nią zareagowaliśmy. Decyzja o pozostawieniu go na ławce rezerwowych była taktyczna, ponieważ odbył tylko jeden trening przed tym spotkaniem.

Dyrektor nie oszczędził sobie skomentowania braku odgwizdania rzutu karnego na Krzysztofie Piątku.

Nie chce szukać alibi, ani tworzyć kontrowersji, ale Piątek był najpierw popychany, a następnie położony. Obrońca nawet nie próbował dotknąć piłkę. Nie wydaje mi się, żeby do odgwizdania sytuacji jak ta, była potrzebna dyskusja.

VAR istnieje i sędzie poszedł z niego skorzystać, ale ten błąd zaważył na przebiegu całego meczu. Uderzenie ręką przez Bakayoko w pierwszej połowie, również było bardzo widoczne. Piłka uderzyła w jego rękę, a to jest zdecydowany rzut karny. Wszyscy to widzieli.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments