Mercato live: Ostatnie godziny do zamknięcia okna transferowego

Quality Sport Images/Getty Images

Już dzisiaj o godzinie 22:00 zamyka się okno transferowe we Włoszech, co uniemożliwi reprezentantom Serie A, podpisywanie nowych zawodników. Rossoneri są o tyle w komfortowej sytuacji, że kwestią czasu pozostaje zaprezentowanie Ante Rebicia, który z samego rana ma przejść testy medyczne. Będzie to podwójna operacją z włączeniem Andre Silvy, co opisaliśmy tutaj.

Jednak wcale nie musi to oznaczać, że nie będzie kolejnych wzmocnień. Di Marzio z Sky Sport opublikował informację, że bardzo prawdopodobne, że na San Siro trafi jeszcze Taison z Szachtaru Donieck.

Brazylijczyk jest wyceniany na 30 milionów euro, które są wpisane w jego klauzuli wykupu, ale klub może zgodzić się na wypożyczenie z przymusowym wykupieniem.

[00:30] Sky: Ukraiński klub obniżył swoje oczekiwania za Taisona do 25 milionów euro. Wcześniej oczekiwali 30 milionów euro, zapisanych w klauzuli odstępu.

[00:58] Przypominamy, że dzisiaj ma również wyjaśnić się przyszłość de Paula, który jest przymierzany do Fiorentiny, ale również i Milanu. W międzyczasie polecamy wywiad z trenerem Udinese, w którym odnosi się do odejścia Argentyńczyka – klik.

[10:42] Godzinę temu rozpoczęła się pierwsze część testów medycznych. Rebić jest w La Madonnina clinic.

Baron/Bongarts/Getty Images

[10:44] AC Milan złożył kolejną ofertę za Taisona, która opiewała na 20 milionów euro. Przypominamy, że według wcześniejszych źródeł, ukraiński zarząd oczekuję 25 milionów euro. Dodatkowo Szachtar Donieck miał rozpocząć rozmowy z Schalkę na temat Konoplanka, który ma być następcą Brazylijczyka.

[10:52] W międzyczasie nadal trwa “walka o lepsze jutro” i klub zaklepał sobie pozyskanie Simone Potopa z Torino. Więcej informacji tutaj.

[10:57] Antonio Vitiello: Do Milanu dołączy również Matteo Turato. Będzie to operacja wypożyczenia z opcją wykupu. Zawodnik jest z rocznika 2003 i do tej pory grał dla Cagliari.

Chris Brunskill Ltd/Getty Images

[11:42] Matteo Pedrosi: AC Milan oferuję 20 milionów euro za Tiasona, kiedy Szachtar Donieck oczekuję 30 milionów euro zapisanych w klauzuli. Negocjację trwają.

[12:03] Według Sky Sport, ukraiński klub zablokował możliwość odejścia Brazylijczyka, ale Rossoneri będę nadal próbować go pozyskać.

[12:27] Peppe Di Stefano: Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to okno transferowe Milanu możemy uznać za zakończone.

Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images

[12:43] Tuttomercatoweb: Emanuel Vignato nie zostanie zawodnikiem Milanu, ponieważ wybrał projekt Eusebio Di Francesco. Poświęciliśmy temu osobny wpis – klik.

[13:01] Gianluca di Marzio: W najbliższym czasie Alen Halilović dołączy do Heerenveen, skracając swoje wypożyczenie do Standard Liège. Również będzie to wypożyczenie.

[13:03] MilanNews.it podaję, że Ante Rebić nadal przechodzi badania medyczne.

Fabrizio Romano

[13:05] Temat transferu Icardiego do Milanu również został zamknięty. Pomimo wizyty jego agenta – żony w Casa Milan, zawodnik trafi na wypożyczenie do PSG.

[13:23] sport.sky.it (via MilanNews.it): Wszystko jest gotowe do oficjalnego ogłoszenia operacji Rebić – Silva. Najprawdopodobniej wydarzy się to po godzinie 15, ponieważ o tej porze powinny skończyć się testy medyczne Portugalczyka.

[12:27] Louis Girardi: AC Milan wciąż ma do wydania około 20 milionów euro. Głównym celem pozostaje Correa, a następnie Diaz i Taison. Everton najprawdopodobniej w styczniu.

James Williamson – AMA/Getty Images

[13:40] Di Marzio: Negocjację z Szachtarem Donieck są bardzo skomplikowane. Ukraiński klub powrócił do odnoszenia się do 30 milionowej klauzuli wykupu i nie chce zejść poniżej tej sumy.

[13:57] Vito Angelè: Taison chce dołączyć do Milanu, ale kluby wciąż nie mogą dojść do porozumienia. Problemem jest również czas, który utrudnia zawarcie ugody.

[14:00] Gazzetta dello Sport podaje, że negocjację w sprawie Taisona upadły.

James Williamson – AMA/Getty Images

[14:08] Sport Mediaset: Milan nie jest w stanie niczego zmienić. Szachtar nie chce negocjować. Żądają 30 milionów euro zapisanych w klauzuli. Transfer praktycznie upadł.

[14:32] Sport Mediaset: Fiorentina zaoferowała Udinese 30 milionów euro plus bonusy za de Paula. Pomocnik był również wymieniany w kontekście dołączenia do Milanu.

[14:33] MilanNews.it: Rozmowy na temat Taisona są praktycznie skończone. Ukraiński klub żąda za dużo. Milan nie jest w stanie zapłacić 30 milionów euro.

Daniele Longo

[14:40] Ante Rebić zakończył testy medyczne.

[14:58] Antonio Vitiello: Ante Rebić jest w Ambrosiana clinic, aby przejść testy fizyczne, które będą ostatnim sprawdzianem przed podpisaniem kontraktu.

[15:05] Pojawiają się pierwsze, zakulisowane informację z transferu Ante Rebicia – klik.

[15:07] Real Madryt jest bliski podpisania Bruno Fernandesa, który miał zastąpić Suso w Milanie – klik.

Laszlo Szirtesi/Getty Images

[15:08] Nicolò Schira: Ante Rebić zostanie wypożyczony do Rossoneri na kolejne dwa lata, co będzie kosztowało klub 5 milionów euro oraz kolejne 20 milionów euro, jeżeli zdecydują się na wykupienie Chorwata. Piłkarz będzie zarabiał 2.2 miliona euro za sezon.

[15:33] Pojawił się wywiad z ojcem Pepe Reiny na temat odejścia bramkarza do Realu Madryt – klik.

[16:19] Luca Marchetti wypowiedział się dla Radio24 na temat negocjacji Milanu w sprawie Taisona. Wywiad można przeczytać tutaj.

Carlos Rodrigues/Getty Images

[16:44] To się nie dzieje… jak podaje Gianluca Di Marzio, pojawił się problem na linii Andre Silva – Eintracht Frankfurt. AC Milan czeka z ogłoszeniem Ante Rebicia, aby lepiej zrozumieć zaistniałą sytuację. Aktualizacja sytuacji dostępna pod linkiem – klik.

[17:09] Riccardo Molinari: Decyzję w sprawie Andre Silvy poznamy w ciągu najbliższych 50 minut, ponieważ o 18:00 zamyka się okno transferowe w Niemczech.

[17:10] Di Marzio podaje, że AC Milan jest spokojny o znalezienie rozwiązania i Portugalczyk powinien trafić do niemieckiego klubu.

Eintracht Frankfurt

[17:16] Di Marzio: Rebić jest już na miejscu i za chwilę podpiszę kontrakt wiążący z Milanem.

[17:23] Włoscy dziennikarze: Problem z Silvą rozwiązany.

[17:39] Pietro Balzano Prota i Sky Sport: Ante Rebić podpisał kontrakt.

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

[17:53] Przemysław Bargiel nowym zawodnikiem Śląska Wrocław – klik.

[18:07] Oficjalnie: Costanzo Pasquele i Turato Matteo zawodnikami Milanu! – klik.

[18:34] Oficjalnie: Anre Rebić zawodnikiem Milanu! – kilk.

Milan TV

[18:55] Gennaro Gattuso przed szansą powrotu do Włoch – klik.

[19:00] Do końca okna pozostają 3 godziny.

[20:07] Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia transferu Andre Silvy do Eintracht Frankfurt. Niemieckie okno transferowe jest zamknięte od godziny 18:00. Możemy założyć, że jeżeli Rebić jest piłkarzem Rossoneri, to transfer Portugalczyka się udał, ale potwierdzenia brak.

MilanNews.it
MilanNews.it

[20:20] Zaczynają pojawiać się pierwsze zdjęcia Rebicia z koszulką Rossoneri. Dodatkowo dodaliśmy wpis podsumowujący działania zarządu w obecnym oknie transferowym – klik.

[20:35] Klub potwierdziły wypożyczenia!

[20:51] Rebić będzie grał w Milanie z numerem 18.

[21:00] Godzina do zamknięcia okna transferowego. Nie zanosi się na jakiś transfer na ostatnią chwilę.

[21:26] Eintracht Frankfurt pożegnało Rebicia filmem, który możecie zobaczyć tutaj.

[21:42] 18 minut do końca i nic nowego.

[22:00] Okno transferowe we Włoszech zostało oficjalnie zamknięte. AC Milan zdołał pozyskać w tym czasie: Krunicia, Hernandeza, Bennacera, Duarte, Leao oraz Rebicia. Obszerne podsumowanie, którego zalążek macie tutaj, pojawi się jutro.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments