Oficjalnie: Zvonimir Boban nowym dyrektorem AC Milanu

acmilan.com

Oficjalna strona AC Milanu opublikowała oświadczenie, w którym zostajemy poinformowani, że Zvonimir Boban dołącza do AC Milanu i obejmie nowo utworzoną posadę – Chief Football Officer. Były piłkarz Rossoneri będzie odpowiedzialny za koordynowanie oraz nadzór aktywności sportowych klubu.

Przedstawiamy wypowiedź Ivana Gazidisa, która została dodana do wpisu:

Jestem bardzo podekscytowany powitaniem Zvone’a w domu, w naszym klubie. Jestem przekonany, że dzięki swojemu zapleczu, doświadczeniu oraz wachlarzu umiejętności, Zvone przyczyni się do rozwoju naszej strefy sportowej i udzieli bezcennego wsparcia w poprawie relacji klubu z organami piłki nożnej. Wraz z Paolo Maldiniem, mam u swojego boku dwie osoby o niekwestionowanej jakości oraz kompetencji, które są w stanie przekazać naszą wizję i zbudować bardziej konkurencyjny, odnoszący sukces AC Milan.

Następnie kilka słów od siebie dodał Zvonimir Boban, który w emocjonalny sposób podszedł do swojego powrotu do Rossoneri:

Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do mojego ukochanego Milanu i mam zamiar dać z siebie wszystko, aby przywrócić go tam, gdzie zasługuje, aby być. Milan musi być przewodzącym oraz wygrywającym klubem, ponieważ taka jest jego natura i taka jest natura naszych fanów oraz ich pasji. Oddam dla tego wszystko tak jak dla barw Rossoneri.

Kiedy Paolo do mnie zadzwonił, aby spytać się czy jestem chętny, wskoczyłem do samochodu i przyjechałem do jego domu w środku nocy, aby dowiedzieć się więcej.

Po rozmowie z Ivanem, wszystko było jasne. A teraz stoje tutaj, w moim mieście, w moim klubie, który kocham i tak wiele mi dał. Mam nadzieje, że dam radę spłacić pokładane we mnie zaufanie. Chciałbym również podziękować prezesowi FIFA – Gianniemu Infantino, który pomimo swojej natury zachował się jak przyjaciel i zrozumiał, że był to telefon podobny do tego, który otrzymałem 3 lata temu. Nie mogłem powiedzieć “nie”. FORZA MILAN!


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments