Piątek: Urodziłem się, aby zdobywać bramki

Emilio Andreoli/Getty Images

Krzysztof Piątek udzielił wywiadu dla dziennikarzy ESPN, w którym m.in. opowiada o minionym sezonie oraz planach na przyszły. O to co miał do powiedzenia Polak:

Bardzo się cieszę, że udało mi się zdobyć wiele bramek w Serie A. Zawszę wierze w siebie, to jest ważne.

Urodziłem się, aby zdobywać bramki i wiem, że Serie A jest ciężka do tego, ale kiedy doszedłem do Genoi, chciałem pokazać coś niesamowitego.

Przyszły sezon? Myślę, że będzie świetny. Mam nadzieje, że będziemy grać na dwóch napastników. Mamy czas, aby trenować i pozwolić trenerowi wytłumaczyć nam, jak powinniśmy grać. W tym sezonie będziemy grać dobrą piłkę.

Nie myślę o celach. To co jest ważne, to ciężka praca na treningach i w przed sezonie, co pozwala na rozegranie dobrego sezonu.

Nie jestem nerwowy. Skupiam się na moich wyzwaniach. Zawsze chce strzelić i mam nadzieje, że w tym sezonie będzie podobnie.

Dla mnie fani Milanu są świetni i teraz czuję się lepiej. Jestem bardziej pewny siebie, kiedy gram na naszym stadionie i chce rozegrać dobry sezon dla nich [fanów].

We Włoszech wszyscy obrońcy mają dobre cechy, ale dla mnie, w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Możesz zagrać dobrze przeciwko każdemu i w ostatnim sezonie udowodniłem to na boisku.

To było coś szalonego, że po tylu bramkach zdobytych we Włoszech, powtórzyłem to w kadrze narodowej. Mam nadzieje, że zakwalifikujemy się na Euro.

Kiedy byłem mały, to przyglądałem się wielu piłkarzom. Jednym z najlepszych był Cristiano Ronaldo, a zaraz za nim Thierry Henry.

Kiedy im się przyglądałem, to starałem się od każdego wyciągnąć coś pozytywnego. Oglądałem jak poruszają się po boisku.

Mam nadzieje, że mam tę samą formę, co w ubiegłym sezonie i strzele wiele bramek. Wszystko musi być dobrze z drużyną i mam nadzieje, że zakwalifikujemy się do Ligi Mistrzów.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o