Pierwsza decyzja Maldiniego, co zrobić z Suso i jego 6 milionami euro?

Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images

Wciąż nie mamy oficjalnego potwierdzenia ze strony klubu, że Paolo Maldini pozostanie w AC Milanie, ale wszystkie włoskie media są w tej sprawie zgodne, a jego przyszłość na San Siro ma być niezagrożona.

Calciomercato.com poszło nawet o krok dalej i już stawia przed “nowym” dyrektorem technicznym pierwsze zadanie – rozwiązanie sytuacji z Suso.

Hiszpan ma umowę ważną do 2022 roku, ale AC Milan chciałby usunąć jego klauzulę wykupu, która na dzień dzisiejszy wynosi 38 milionów euro.

Suso nigdy nie wykluczał, że chętnie związałby się z Rossoneri na dłużej, ale jednocześnie żąda od klubu zwiększenia pensji, co nie podoba się zarządowi, który nie do końca jest przekonany do płacenia mu 6 milionów euro za sezon.

Pomimo tego, że nikt nie wątpi w jakość skrzydłowego, dyrekcja ma największe zastrzeżenia do wpływu Suso na grę w najważniejszej części sezonu. Piłkarz drugi sezon z rzędu “zniknął”, kiedy drużyna najbardziej potrzebowała przebłysku jego umiejętności.

Innym rozwiązaniem jest zaakceptowanie oferty z Premier League i sprzedanie zawodnika za ok. 40 milionów euro, co jest dość rozsądnym wyjściem biorąc pod uwagę sytuację finansową klubu oraz bardzo prawdopodobne przyjście Giampaolo, który preferuję grę z dwoma napastnikami.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments