Przedmeczowa konferencja z Eusebio Di Francesco

Silvia Lore/NurPhoto via Getty Images

Kilka dni po historycznej przegranej Romy z Fiorentiną 7:1 i odpadnięciu z Coppa Italia, trener Rzymian – Di Francesco, został zapytany “co dalej z Romą?”.

Musimy wejść na najwyższy poziom naszych umiejętności, przede wszystkim mentalny.

Milan był w takiej samej sytuacji klika tygodni temu, ale zagrali dwa bardzo dobre mecze przeciwko Napoli. Opinie zmieniają się bardzo szybko.

Daniele De Rossi nie zaczynał meczu od października, ale jutro zostanie wrzucony od razu na głęboką wodę, ponieważ Bryan Cristante oraz Steven Nzonzi mają kontuzję.

Mam nadzieje, że będzie naszym “trenerem” na murawie, bo bardzo tego potrzebujemy teraz. Z drugiej strony, istnieje parę bardzo poważny zastrzeżeń co do jego poziomu fizycznego. Nie grał od 3 miesięcy. Czuł ból za każdym razem kiedy miał kontakt z piłką, ale trenował ciężko i może teraz robić mniej więcej wszystko.

Edin Dzeko i czerwona kartka w meczu Roma – Fiorentina.

To był najgorszy fragment straszliwej porażki. Edin był pierwszym, który przeprosił swoich kolegów z drużyny, miał złe nastawienie i zostawił nas w 10-ciu w słabej sytuacji.

Wciąż brakuje nam tej spójności i zdolności do utrzymywania się pod presją. Rozumiem, że panuje depresja, ale w życiu, w piłce nożnej i we wszystkich dziedzinach pracy, kluczem nie jest unikanie niepowodzeń, ale odpowiednie reagowanie i odwracanie sytuacji.

Zaletą piłki nożnej jest to, że kilka dni później masz okazję udowodnić, że to był tylko przypadek.

Czuję się trochę jak ojciec, który tym razem nie zdążył dać swoim dzieciom odpowiedniej rady na czasy, ale wiem, że wcześniej dawałem radę.

Bardziej niż szukać kogoś do obwinienia, muszę znaleźć rozwiązanie. Twoja praca jest inna, Ty piszesz i oceniasz, ale ja potrzebuje znaleźć odpowiedni sposób na rozwiązanie problemu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i musimy to wynagrodzić.

Wiem, że wokół Romy panuje pesymistyczna atmosfera. Ty musisz mówić o piłce 24 godziny na dobę, musisz ją wypełniać czymś, więc to rozumiem. Ciągle pytasz mnie czy rezygnuję, ale powinieneś porozmawiać z piłkarzami i sprawdzić czy jesteśmy zjednoczeni, czy nie.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments