Rabiot w Milanie?

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Adrien Rabiot swój ostatni mecz rozegrał 5 grudnia 2018 roku. Wtedy to, wystąpił przez 90 minut przeciwko RC Strasbourg. Pomijając 7 minut na boisku w spotkanie PSG z Crveną Zvezdą 11 grudnia, nie było go w kadrze meczowej od tamtego czasu. Pomocnik za brak woli przedłużenia kontraktu i chęci odejścia jako wolny agent został zesłany do francuskiego odpowiednika Klubu Kokosa. W mediach nieustannie przewijał się temat przejścia piłkarza do Barcelony. Jednak, włodarze klubu z Katalonii wycofali ofertę skierowaną do zawodnika. Tłumaczyć to można podpisaniem kontraktu z Frenkiem de Jongem, który pojawi się na Camp Nou już 1 lipca, oraz wysokimi oczekiwaniami finansowymi piłkarza.

Nie bez znaczenia jest również osoba Veronique Rabiot, prywatnie matki piłkarza, do niedawna jego byłej agentki. Pomocnik, ze względu na niepowodzenie w negocjacjach z Barceloną, postanowił powierzyć swoją karierę profesjonaliście. Jak podaje Calciomercato, zainteresowane nim mogą być Juventus oraz AC Milan. W przypadku Milanu duże znaczenie ma brak konieczności zapłaty za piłkarza PSG. Oczywiście wiąże się to z większym wynagrodzeniem – według niektórych źródeł, piłkarz oczekiwał od Barcelony nawet 10 milionów euro za sezon. Byłoby to o około 4 miliony więcej, niż zarabia Gianluigi Donnarumma, piłkarz z najwyższym kontraktem w kadrze Milanu.

Biorąc pod uwagę powyższe, bardziej prawdopodobnym jest to, że Rabiot będzie reprezentował bianconerich. By znaleźć się Mediolanie, musiałby znacząco obniżyć swoje oczekiwania finansowe. A mówimy o człowieku, który obraził się na selekcjonera i zrezygnował z bycia jednym z rezerwowych w trakcie Mundialu w Rosji.


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments