Rui Costa: Nie ma sensu porównywać Piątka do Szewczenko, ani Paquety do Kaki

Alan Martin/Action Plus via Getty Images

Były piłkarz AC Milanu, a obecny dyrektor sportowy Benfiki – Rui Costa udzielił wywiadu dla Gazzetta dello Sport, w którym opowiedział o swoim stosunku do Lucasa Paquety oraz Krzysztofa Piątka.

Obserwowałem Paquete w Brazylii. Biorąc pod uwagę moją pracę, dobrze go znam. Ma świetne umiejętności. Chciałem sprowadzić go do Benfiki, ale był za drogi dla portugalskiego klubu.

Ma odpowiednią jakość oraz wiek, aby dalej się rozwijać w tak wymagającej lidze jak włoska. On będzie sobą, tak jak powinien być. Kaka był numerem 10, ale on również ma moc, która pozwoli mu być 10, której dawno nie widzieliśmy. Kaka pozostanie Kaką, a Paqueta będzie Paquetą [Nawiązanie do porównania Paquety do Kaki].

Następnie Rui Costa wypowiedział się o kolejnym nabytku Rossoneri – Piątku, zwracając szczególną uwagę na niesamowite umiejętności polskiego napastnika, które go zaskoczyły.

Znam go słabiej niż Paquete, ale wystarczająco, aby powiedzieć, że jest świetnym napastnikiem. Zaskoczyły mnie jego umiejętności. Spędził tylko kilka miesięcy w Genoe, ale zdążył zdobyć wiele bramek.

Śmiało bym powiedział, że tak wielki klub jak Milan z niesamowitą historią będzie wywierał duża presję na piłkarzu jego pokroju, ale on przyszedł i zaczął strzelać. jednak i w tym przypadku porównanie nie ma sensu.

Piątek nie jest Szewczenko, ani nikim innym, ale wniósł różnice do ataku Milanu i rozwiązał wiele problemów. Miałem szczęście grać z wielkimi napastnikami i muszę przyznać, że z nimi gra się o wiele łatwiej. Piątek nie jest Szewczenko, ani Inzaghim, ale strzela wiele bramek i rozwiązuje problemy.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments