Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

Scaroni: Na świecie Juventus nie znaczy tyle co Milan

Simon Dawson/Bloomberg via Getty Images

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Paolo Scaroni rozmawiał z dziennikarzami Calciomercato.com na temat obecnej sytuacji Milanu oraz planach na przyszłość. O to co miał do powiedzenia:

Milan? Nie chce zabrzmieć wrednie, ale to wszystko kwestia pieniędzy. Wyjaśnię to krótko. Przychodu Milanu wynoszą 200 milionów euro, kiedy Real Madryt zarabia 700 milionów euro. Oznacza to, że Real może kupować lepszych zawodników i płacić więcej.

W jakie sposób osiągnąć taki dochód? Masz dwie góry, na które wspinasz się jednocześnie. Na jedną za pomocą wyników, więc jeżeli przegrywasz, daleko nie zajdziesz.

Na drugą prowadzi droga ekonomiczna. Musisz postawić na nowy stadion, nowych sponsorów, sprzedaż praw dla telewizji oraz zwiększać ilość swoich fanów, którzy będą kupować twoje produkty.

FFP czuwa nad tym, aby nie można było ponownie wlewać miliardów od inwestorów, więc jedyna opcja na kupowanie zawodników, to zdrowy budżet, co jest dobrym wyzwaniem dla nas.

Juventus? Na świecie Juventus nie znaczy tyle co Milan, ponieważ Milan wygrał siedem razy Ligę Mistrzów. Juventus wiele znaczy we Włoszech, ponieważ wygrywają ligę i czapki z głów dla nich, ponieważ spisują się świetnie.

Paolo Scaroni

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x