Spalletti: Jesteśmy w stanie to zrobić

Emilio Andreoli/Getty Images

Luciano Spalletti, podczas konferencji przedmeczowej stwierdził, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy AC Milanem oraz Interem, a najbliższe derby wcale nie muszą być decydujące.

Nerazzurii podchodzą do tego spotkania ze stratą jednego punktu do Rossoneri oraz po rozegraniu czwartkowego spotkania w Lidze Europy, które wyeliminowało włoski klub z dalszej części rozgrywek.

Jesteśmy rozczarowani tym, co się stało, ale są powody, dla których graliśmy poniżej naszego poziomu. Ludzie muszą być uczciwi w swojej ocenie. Mieliśmy wielu kontuzjowanych zawodników i paru, którzy nie byli w pełni sprawni.

Milan to silny zespół, który gra dobrą piłkę. Naszym celem jest skończenie w najlepszej czwórce. jeżeli się uda, to zajmiemy trzecie lub drugie miejsce, ale najważniejsze, aby dostać się do Ligi Mistrzów.

Derby anulują wszystkie przewidywania i ostatnią formę. Trudno jest odgadnąć wynik, ale obie ekipy chcą wygrać. To nie będzie decydujące spotkanie, bo wciąż mamy przed sobą długą drogę, ale przegrana może spowodować brak zaufania.

Trener Nerazzurii potwierdził również, że Radja Nainggolan nie jest gotowy nawet usiąść na ławce, a Joao Miranda musi nosić maskę ochroną po operacji nosa. Mauro Icardi nadal pozostaje niewiadomą.

Nie zapominajmy, że w ostatnim sezonie dostaliśmy się do Ligi Mistrzów, kiedy każdy twierdził, że nie ma już na to żadnych szans.

To prawda, że jesteśmy za Milanem, ale dzieli nas tylko jeden punkt. To co jest szkodliwe, to myślenie, że nie jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu, ale tak nie jest. Wyjdziemy jutro, aby rozegrać mecz. Musimy bardziej grać piłą i uwolnić się spod ich pressingu.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments