Suso: O Piątku, Gattuso oraz Paque’cie

Giuseppe Maffia/NurPhoto via Getty Images

Suso udzielił wywiadu dla Gazzetta dello Sport, w którym m.in. poruszył temat krytyki Gattuso, oczekiwań wobec Piątka oraz porównywań do legendarnych graczy Rossoneri – Szewczenki i Kaki.

Gattuso jest idealny. On jest właściwym trenerem, we właściwym czasie, w odpowiednim miejscu. Dla nas jest punktem odniesienia.

Dla mnie osobiście dał wiele i myślę, że dałem mu również dużo od siebie. W trudnych momentach, udało mu się utrzymać zwartą oraz konkurencyjną drużynę.

Nawet w Juve, kiedy zabierzesz czterech spośród ich gwiazd, będą mieć problem. My wciąż walczyliśmy, pomimo tysiąca kontuzji.

Paqueta i Piątek, oni oboje się są dobrym piłkarzami, którzy mogą dać nam tak wiele, ale widziałem wielu, którzy spisywali się bardzo dobrze w pierwszych miesiącach, a potem nic nie pokazywali.

Zwolnijmy trochę, ponieważ czuję, że jest trochę za dużo porównań do tych, którzy zdobyli Ballon d’Ors [Kaka i Shevchenko].

Kalinic na początku uszczęśliwiał wszystkich, ale potem zaczęły się problemy i stał się obiektem krytyki.

To nie jest uczciwe dla nich, ponieważ przy pierwszych dwóch słabszych meczach, dostaną fale krytyki.

To się dotyczy wszystkich. Teraz wszystko idzie po naszej myśli, ale jeżeli zaczniemy przegrywać, wrócimy do bycia fatalnymi [chodzi o zmianę opinii publicznej na temat drużyny].

Poza tym Piątek jest miłym chłopakiem, a Paqueta bierze lekcje włoskiego, więc nauczy się języka tak szybko, jak to tylko możliwe.

Gonzalo Higuain – Nadal uważam, że jest jednym z najlepszych napastników na świecie.

Jeżeli nie był tutaj szczęśliwy, postąpił dobrze, przenosząc się do Londynu. W mojej opinii, spisywał się dobrze dla drużyny.

Dla każdego był dobrym kolegą z drużyny.

Milan – Jestem tutaj szczęśliwy, tak samo moja rodzina, więc chce tutaj zostać. W lato odrzuciłem wiele ofert, aby zostać. Właściciele się zmieniali, piłkarze byli sprzedawani oraz kupowani, ale ja zawszę tu byłem. Negocjujemy odnowienie kontraktu.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Poprzednia wiadomość
Następna wiadomość
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments