Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

System gry zostanie dobrany pod Krzysztofa Piątka

Marco Luzzani/Getty Images

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Jak podaje La Gazzetta dello Sport (via MilanNews.it), pomimo powszechnie wiadomego upodobania przez Marco Giampaolo do gry systemem 4-3-1-2, szkoleniowiec może zdecydować się na inne ustawienie, jeżeli Krzysztof Piątek nie zaadaptuję się do nowego stylu gry.

Były trener Sampdorii już po pierwszym ligowym spotkaniu przeciwko Udinese powiedział, że rozważa grę Polakiem jako samotnym napastnikiem, ponieważ ma on problemy ze zrozumieniem założeń jego myśli szkoleniowej.

Ostatecznie przełożyło się to na zwycięską taktykę 4-3-2-1, ale w tym meczu nie ujrzeliśmy Piątka od pierwszej minuty, co potem było tłumaczone słowami “brak Piątka w składzie nie oznacza końca świata”. Jednak źródło twierdzi, że miał to być bodzieć dla polskiego snajpera do większego przyłożenia się do nauki niż próba odsunięcia od składu.

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x