Thiago Silva: Dołączenie do AC Milanu, to najlepszy czas w mojej karierze

VCG via Getty Images

Były reprezentant AC Milanu – Thiago Silva, podczas wywiadu dla Globo Esporte, opowiedział o swojej grze na San Siro i przenosinach do PSG.

Brazylijski obrońca spędził 10 lat na najwyższym europejskim poziomie, podczas których rozegrał 119 spotkań dla Rossoneri. W trakcie swojej gry dla AC Milanu wygrał Serie A oraz Superpuchar Włoch.

Dołączyłem do Milanu. Był to klub, który mogłem podziwiać tylko w TV. Uwielbiałem tych piłkarzy, a teraz znalazłem się z nimi w jednej szatni: Nesta, Maldini, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, w skrócie cały zespół.

Wciąż przyglądałem się wszystkiemu, jak dziecko. Oglądałem zdjęcia gwiazd i mistrzów. W tym dniu, sprawili, że stałem się zawodnikiem. Zawdzięczam wszystko Leonardo, który bardzo się starał, abym trafił do Rossoneri.

Najważniejsza rada, którą otrzymałem w pierwszym tygodniu? To był mój pierwsze towarzyskie spotkanie. Próbowałem zaimponować wszystkim oraz Seedorfowi, który mówił perfekcyjnie po portugalsku, ponieważ jego żona była Brazylijką.

Zapytałem go o najlepszą radę od weterana takiego jak on. Odpowiedział, że szybka nauka włoskiego. Jako środkowa obrońca muszę zarządzać całą linią obrony i właśnie dlatego nauka włoskiego powinna być dla mnie priorytetem.

Po 4 lub 5 miesiącach, mówiłem po włosku. Po 6 miesiącach udało mi się udzielić pierwszego wywiadu w tym języku. To było bardzo przyjemne uczucie, również dlatego, że jako dziecko oglądałem turniej we Włoszech i bardzo podobał mi się ten język, nawet jeżeli go nie rozumiałem.

Kiedy nauczysz się języka, reszta to już spacerek (śmiech). Teraz we Francji jest o wiele trudniej. Nadal muszę się wiele nauczyć, ale wierzę, że mogę to zrobić.

Następnie Silva opowiedział o swoim opuszczeniu Rossoneri na rzecz PSG. Jego odejście wraz z Zlatanem Ibrahimoviciem jest uważane za punkt zwrotny w najnowszej historii Rossoneri.

To było wyjątkowe przeżycie w moim życiu. To było dobre, ale także ciężkie, aby tak szybko przenieść się z AC Milanu do PSG.

Miałem wiele wątpliwości, ale nawet w tej sytuacji, rozmowa z Leonardo była kluczowa, aby mnie przekonać. Ancelotti oraz prezydent Nasser pokazali mi niesamowity projekt i dokonałem wyboru.

Czy Thiago Silva powróci do Milanu? Tak długo jak “miłość” z PSG będzie trwała, nie wiem. Każdemu ciężko mówi się o swoich planach na przyszłość. Wciąż mam kontrakt na 1.5 roku i myślę, że pod koniec sezonu będziemy rozmawiać z klubem, aby zdecydować co będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments