Tylko Messi lepszy od Piątka

Emilio Andreoli/Getty Images

Minął tylko miesiąc od kiedy Piątek zamienił barwy Genui na Rossoneri i rozpoczął istne szaleństwo na swoim punkcie. Piłkarz raz za razem zdobywa kolejnego gola, ale jak przekłada się to na ranking Polaka?

Jak podaje Gazzetta dello Sport, zawodnik strzelił w każdym ze swoich 5 meczów, które rozpoczął w podstawowej jedenastce, a jeżeli uda mu się podtrzymać strzelecką passę z Lazio, zrówna się liczbą zdobytych bramek z Higuainem, który potrzebował na ten wyczyn, aż 6 miesięcy.

Cristiano Ronaldo nadal pozostaje samodzielnym liderem najlepszych strzelców Serie A (19 trafień), ale Piątek nie daje mu chwili wytchnienia, notując podczas swojego ostatniego spotkania gola numer 18. Jeżeli nie bralibyśmy pod uwagę goli zdobytych z rzutów karnych, Polak wygrywałby tą rywalizację 16:14, a jeżeli policzymy wszystkie bramki zdobyte w tym sezonie, Piątek wygrywa 26 trafieniami do 21.

Warto również dodać, że Krzysztof Piątek ma drugą po Messim liczbę strzelonych bramek we wszystkich rozgrywkach (brane pod uwagę jest 5 najlepszych lig europy). Co prawda Mbappe strzelił 27 goli, ale ma na swoim koncie 31 meczów (o 4 więcej). Polak zdobywa gola ze średnią 0,96 / spotkanie, co w porównaniu do Mbappe (0,87) oraz Roberta Lewandowskiego (0,76) pokazuje w jakiej kosmicznej formie jest reprezentant Rossoneri.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments