Verona – AC Milan: Pomeczowe wypowiedzi

ac milan
acmilan.com

Po wczorajszym spotkaniu Verona – AC Milan, Marco Giampaolo oraz Mateo Musacchio udzielili krótkiego komentarza dla MilanTV, w którym odnoszą się do gry Rossoneri.

Mecz? Po zdobyciu przewagi w zawodnikach, drużyna grała inteligentnie. Byliśmy w pełni skoncentrowani i nie podejmowaliśmy zbędnego ryzyka. Jest wiele miejsc, w których możemy się poprawić. Nie ma czegoś takiego jak idealny zespół w środku września.

Indywidualności? Piątek jest spokojny. Zauważyłem, że czuł się dobrze [po zdobyciu bramki], tak jak mówiłem Wam przed spotkaniem. Po prostu musi pozostać spokojny. Biglia jest liderem, silnym zawodnikiem. Dobrze zna swoje możliwości na boisku. Myślę, że będzie ważny ze względu na swoją odporność na presję. Suso to świetny piłkarz. Ma niesamowity pierwszy kontakt z piłką oraz drybling. Kiedy grasz przeciwko drużynom, które grają defensywnie, potrzebujesz zawodników jak on. Paqueta jest trochę zagubiony na tej pozycji, musi nad tym popracować. Muszę mu pomóc w zostaniu kompletnym piłkarzem. Musi zrozumieć, w której strefie może grać, a w której podejmuję ryzyko. Calhanoglu jest jednym z tych, którzy mogą pomóc w grze przeciwko cofniętym ekipom. Będzie ciężko bez niego.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]

Przeciwnicy? Wolałem tę Veronę z Lecce, którą widzieliśmy w ostatnią niedziele. Dzisiejsza drużyna powstrzymała nas od grania, ale dobrze radziliśmy sobie z zmęczeniem ich. Powiedziałem chłopakom, że wcześniej czy później i tak znajdziemy drogę do bramki.

Tożsamość? Pracuję nad poprawą gry jako kolektyw. Musimy nauczyć się dominować spotkania i dyktować tempo. Jest wiele aspektów, w których wciąż musimy się poprawić, ale potrzebujemy do tego czasu.

Marco Giampaolo [wolne tłumaczenie]
Alessandro Sabattini/Getty Images

Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Pomimo czerwonej kartki, to nie było łatwe spotkanie, ponieważ zagęścili tyły i nie mogliśmy znaleźć wolnej przestrzeni. Nietracenie bramek jest kluczowe i cała drużyna zasługuję na kredyt zaufania, a nie tylko obrona. Tydzień poprzedzający derby będzie wyjątkowy – wszyscy zawodnicy chcą grać w tym spotkaniu. Wiemy, że są silni, ale myślimy tylko o zwycięstwie. Wiemy, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Mateo Musacchio [wolne tłumaczenie]

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments