Na obiekcie Bluenergy Stadium odbył się mecz Udinese - AC Milan zakończony wynikiem 2-3

W emocjonującym starciu drużyn Udinese i AC Milan, które odbyło się 20 stycznia 2024 roku o godzinie 19:45 na Bluenergy Stadium, kibice mieli okazję oglądać zaciętą rywalizację. Mecz zakończył się zwycięstwem AC Milan 3-2, po emocjonujących zmianach wyniku zarówno na przerwę, gdzie wynik był remisowy 1-1, jak i na koniec pojedynku. Zawodnicy obu zespołów zaprezentowali wysoki poziom futbolu, sprawiając, że widowisko było niezwykle pasjonujące dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Relacja z meczu Udinese - AC Milan

Seria A, kolejka 21, Bluenergy Stadium

Dziś na murawie Bluenergy Stadium odbyło się spotkanie pomiędzy Udinese a AC Milan, które dostarczyło wielu emocji i niezapomnianych chwil kibicom obu drużyn.

Mecz rozpoczął się o godzinie 19:45, a na boisku spotkały się dwie drużyny walczące o czołowe lokaty w Serie A.

Od samego początku zawodnicy obu ekip prezentowali wysoki poziom, starając się kontrolować przebieg gry i kreować sytuacje podbramkowe.

Po kilku emocjonujących minutach gry to AC Milan wyszedł na prowadzenie, kiedy to w 31. minucie R. Loftus-Cheek skutecznie wykorzystał podanie od T. Hernándeza, umieszczając piłkę w siatce bramki Udinese.

Gospodarze nie zamierzali jednak pozostawać dłużej w tyle i udało im się wyrównać jeszcze przed przerwą. W 42. minucie L. Samardžić strzelił gola po asyście L. Lucci, zapewniając swojej drużynie remisującą bramkę.

W drugiej połowie to Udinese objęło prowadzenie! W 62. minucie F. Thauvin zdobył bramkę, dając swojej drużynie przewagę nad rywalem.

Jednak piłkarze AC Milan nie zamierzali się poddać i walczyli do końca. W 83. minucie L. Jović ponownie wyrównał stan meczu, zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu.

Ostatnie minuty meczu były niezwykle emocjonujące. W doliczonym czasie gry, w 90. minucie, N. Okafor strzelił decydującego gola na 2-3 dla drużyny gości, pokonując bramkarza Udinese, O. Giroud.

Po zakończeniu spotkania na boisku zapanowały różne emocje – radość wśród graczy AC Milan i smutek w ekipie Udinese po tak wyrównanej walce.

Warto wspomnieć o wielu kartkach w tym meczu. Łącznie sędzia Fabio Maresca ukarał żółtymi kartkami aż siedmiu zawodników Udinese oraz jednego gracza z AC Milan.

Ostatecznie to zespół AC Milan wyszedł zwycięsko z tego starcia, a obie drużyny z pewnością będą chciały poprawić swoje wyniki w nadchodzących spotkaniach. Następne mecze dla Udinese to starcia z Genoa, Salernitana i Lazio, natomiast AC Milan zmierzy się z Rennes, Atalantą i Lazio.