AC Milan - Frosinone, wynik spotkania - 3-1

AC Milan pokonał Frosinone 3-1 w meczu rozgrywanym na Stadio Giuseppe Meazza. Milan zdobył prowadzenie 1-0 na przerwę, a ostatecznie zakończył spotkanie zwycięstwem. Mecz odbył się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 19:45 w ramach 14. kolejki Serie A.

Mecz pomiędzy drużynami: AC Milan vs Frosinone

W dniu 2 grudnia 2023 roku na Stadio Giuseppe Meazza odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami AC Milan i Frosinone w ramach ligi Serie A. Sędzią głównym meczu był Matteo Marchetti.

AC Milan wygrał ten mecz 3-1, zdobywając bramki za sprawą L. Jović'a, C. Pulišicia i F. Tomoriego. Jedynego gola dla Frosinone strzelił M. Brescianini.

Relacja z meczu

Spotkanie rozpoczęło się z dużym napięciem, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, jednak to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 43. minucie Luka Jović strzelił gola, wykorzystując doskonałą okazję. Po pierwszej połowie wynik to 1-0 dla AC Milan.

Po przerwie, gospodarze zwiększyli swoją przewagę. W 50. minucie C. Pulišić zdobył drugą bramkę dla Milanu, po asyście M. Maignana. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice zgromadzeni na Stadio Giuseppe Meazza wspierali swoją drużynę.

W 74. minucie F. Tomori podwyższył wynik na 3-0, co wydawało się zamykać losy tego meczu. Jednak Frosinone nie poddało się i 8 minut później M. Brescianini zdobył honorowego gola dla swojej drużyny, ustalając wynik meczu na 3-1 dla AC Milan.

W drugiej połowie doszło do dwóch kartek. Żółtą kartkę otrzymał Luka Jović z Milanu oraz Enzo Barrenechea z Frosinone. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, jednak nie doszło do żadnych czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

AC Milan wykorzystał swoje szanse i zasłużenie sięgnął po zwycięstwo. Następne mecze dla Milanu to starcia z Atalantą, Newcastle i Monzą, natomiast Frosinone zmierzy się z Torino, Lecce i Puszczą Niepołomice.