Udinese kontra AC Milan, wynik spotkania: 2-3

W meczu 21. kolejki włoskiej Serie A Udinese podejmowało na własnym stadionie AC Milan. Spotkanie obfitowało w emocje i widowiskowe akcje, które przyciągnęły uwagę kibiców na całym świecie. Wynik meczu nie pozostawił nikogo obojętnym, a zwycięska drużyna musiała starać się do samego końca, by zapewnić sobie trzy punkty.

Serie A: Udinese vs AC Milan - Relacja z Meczu

Dzisiejszy wieczór na Bluenergy Stadium zapowiadał się jako emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Udinese i AC Milan w ramach 21. kolejki Serie A. Mecz przyciągnął uwagę kibiców z całego kraju, a obie ekipy zapowiadały walkę o każdą piłkę.

Spotkanie rozpoczęło się w szybkim tempie, z obiema drużynami stwarzającymi groźne sytuacje pod bramkami rywali. Jednak to goście z Milanu jako pierwsi otworzyli wynik, za sprawą R. Loftus-Cheeka, który w 31. minucie skutecznie wykorzystał asystę Theo Hernándeza, ustalając wynik na 0-1.

Gospodarze nie zamierzali jednak ulec i zdołali odpowiedzieć przed przerwą. L. Samardžić w 42. minucie doprowadził do wyrównania, wykorzystując doskonałą asystę L. Lucci, co sprawiło, że drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W drugiej połowie to Udinese ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą F. Thauvina, który w 62. minucie znakomicie wykorzystał okazję i ustawił wynik na 2-1. Niestety dla gospodarzy, AC Milan nie zamierzało się poddać. L. Jović w 83. minucie zdobył bramkę na wagę wyrównania, a N. Okafor w doliczonym czasie gry ustalił wynik końcowy na 2-3, wykorzystując świetną akcję O. Girouda.

Emocje na boisku nie ograniczały się tylko do bramek. Sędzia F. Maresca musiał często wyciągać żółte kartki, aż siedmiu zawodnikom Udinese oraz jednemu graczowi z Milanu pokazał przedwcześnie żółte kartki za różne wykroczenia.

W rezultacie, Udinese czeka teraz trudne starcia z Atalantą, Monzą i Juventusem, podczas gdy AC Milan zmierzy się z Bologną, Frosinone i Napoli. Mecz na Bluenergy Stadium dostarczył kibicom mnóstwo emocji i trzymał ich w napięciu do ostatnich minut.