Gazidis chce, aby następcą Gattuso był Unai Emery

Jean Catuffe/Getty Images

Jak wcześniej pisaliśmy, większość włoskich gazet jest zgodna, że zarząd AC Milan ma odmienne koncepcję na następce Gennaro Gattuso.

Leonardo wraz z Maldinim preferują zakontraktowanie Gian Piero Gasperiniego, którego dostępność będzie zależała od końcowego rezultatu Serie A lub postawienie na Eusebio Di Francesco, który na dzisiaj wydaje się być najbardziej prawdopodobnym kandydatem.

Jednak odmienną koncepcję ma Gazidis, który ma dość stawiania na szkoleniowców z włoskiej ligi i chce, aby Rossoneri byli prowadzeni przez światowe nazwisko z bagażem doświadczenia.

Do tej pory na tym kończyły się nasze informację na temat marzenia dyrektora AC Milanu, ale dzięki Tuttosport poznajemy nazwisko, o które prawdopodobnie chodziło Gazidisowi.

Obecny trenera Arsenalu – Unai Emery, który zdążył już prowadzić takie zespoły jak Sevilla oraz PSG jest zdaniem dyrektora idealnym szkoleniowcem do odbudowy włoskiego klubu oraz wprowadzenia go do ścisłej, światowej czołówki.

Jednak warto zaznaczyć, że według niektórych źródeł, dyrektor sportowy AC Milanu – Leonardo zdążył już skontaktować się z Di Francesco, a nawet doszło do złożenia pierwszej oferty.

Sprawdź: Inter Mediolan ma porozumienie z Stefano Sensim?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o