Pierwsza konferencja Giampaolo w roli szkoleniowca AC Milanu

Paolo Rattini/Getty Images

Przedstawiamy zapis najciekawszych wypowiedzi z pierwszej konferencji Marco Giampaolo w roli szkoleniowca AC Milanu. O to co miał do powiedzenia:

Jestem bardzo szczęśliwy i zmotywowany, aby tu być, trenować Milan, wspaniały klub z bardzo istotną historią.

Milan to świetne wyzwanie dla mnie. Myślę, że dzięki ciężkiej pracy i poświeceniu, zasłużyłem na to. Teraz muszę to udowodnić na boisku.

Maldini zadzwonił do mnie, kiedy byłem z przyjaciółmi na łódce. Wsiadłem do pierwszego samolotu i spotkałem się z Paolo. Telefon z Milanu sprawił, że stałem się szczęśliwy. To wielkie wyróżnienie.

Moje hasło? Trzymaj głowę w górze i graj w piłkę. Lubie zmotywowanych zawodników. Nie wierzę w podział na pierwszą drużynę i rezerwowych. Każdy musi czuć się ważny.

Milan ma wielu młodych piłkarzy. Zajmie to trochę czasu, ale musimy im wpoić mentalność zwycięzcy. Musimy zbudować drużynę, która nie boi się niczego.

Formacja? Jutro jest pierwszy dzień. Muszę poznać zawodników [zanim zdecyduję o taktyce]. Na pewno będziemy grać czterema obrońcami. Z resztą będziemy musieli poeksperymentować, próbując popełnić jak najmniej błędów.

Suso? Jest zawodnikiem o wielkich umiejętnościach, a ja bardzo lubię takich piłkarzy. Potrafi dryblować i dobrze odnajduję się w ataku. Dzięki takim zawodnikom wygrywasz spotkania. Spróbujemy odnaleźć idealną dla niego pozycję, aby podnieść jego wyniki.

Strach? Niczego się nie boję. Teraz boję się tylko spóźnienia na mój pierwszy trening, który odbędzie się jutro.

Klub wykonał bardzo dobry “research” [analizę] zanim pozyskał Theo Hernandeza. Jest bardzo młody. Będzie niesamowicie oglądać go, rozwijającego się. Jest bardzo ambitny.

Praet? To typ zawodnika, który lubię, ale mamy na jego pozycji czterech innych pomocników.

Andre Silva i Cutrone? to dwa różne typy piłkarzy. Muszę się lepiej przyjrzeć obu. Będę próbował zrozumieć, jak ich ze sobą połączyć i, który z nich jest bardziej funkcjonalny. Przyjemnie jest mieć taką możliwość wyboru.

Zawszę powtarzam: obiecuj mniej, aby pokazywać więcej. Wydaje mi się, że to bardzo odpowiednie. Mamy przed sobą wielką robotę do zrobienia. Mogę obiecać prace, powagę i zaangażowanie. Planuję przybyć do Milanello o ósmej rano i wyjechać o ósmej wieczorem.

Donnarumma? Bardzo dobry piłkarz. Nie mam zwyczaju prosić o koszulkę zawodników, ale trzy lub cztery lata temu poprosiłem go o jego [koszulkę].

Milan ma wielką jakość, która sama się broni. Zobaczymy co się zmieni. Mam kilka pomysłów, ale muszę najpierw zrozumieć z czym mam do czynienia. Chciałbym rywalizować z czołowymi drużynami.

Zrozumiałem już gdzie jestem, ale muszę po prostu wejść w głębiej w miejsce, w którym jestem. Chce obrać precyzyjną ścieżkę.

Drużyna? Musimy się dobrze poznać. Jutro z nimi porozmawiam. Spróbuję zrozumieć ich profile [piłkarskie] i przekazać im, czego od nich oczekuję.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

ac milan Pioli chce zmienić pozycję BennaceraPioli chce zmienić pozycję Bennacera

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o