Transfer Suso do AS Romy może być kluczem do pozyskania Joaquina Correa

Gettyimages.com

Wczoraj wieczorem pojawiły się informację o zainteresowaniu ze strony AC Milanu piłkarzem Lazio – Joaquinem Correą, za którego Rossoneri mieli złożyć ofertę opiewającą na 20 milionów euro oraz Patricka Cutrone.

Po części informację tę potwierdza gazeta Tuttosport, która uważa, że Diavolo widzą w Argentyńczyku idealnego kompana dla Krzysztofa Piątka, ale mają wyceniać go na 40 milionów euro.

25-latek przeniósł się do Włoch w 2018 roku, kiedy to Biancocelesti wykupili go z Sevilli za kwotę 15.3 milionów euro plus 3 miliony euro zapisane w postaci bonusów.

Correa rozegrał bardzo dobry sezon, notując 9 bramek oraz 7 asyst w 44 spotkaniach, w których udało mu się wystąpić w nowych barwach, co miało wpłynąć na wspomnianą wcześniej wycenę na 40 milionów euro.

AC Milan mógłby w prosty sposób pozyskać taką kwotę, sprzedając Suso, który ma klauzulę wykupu na tym samym poziomie, co wartość pomocnika Lazio.

Cały problem polega na tym, że żaden zainteresowany klub nie chciał wyłożyć takich pieniędzy, co na pewien czas całkowicie zamknęło temat odejścia Hiszpana.

Jednak najnowsze informację od Sky Sport podają, że o reprezentanta Rossoneri pytała AS Roma, która jest gotowa wyłożyć za niego maksymalnie 30 milionów euro oraz włączyć innego piłkarza.

Nad taką propozycją może zastanowić się zarząd Diavolo, ponieważ Suso nie jest niezbędnym elementem układanki nowego szkoleniowca – Marco Giampaolo, a sam Włoch ma preferować sprowadzenie kolejnego pomocnika, obrońcy oraz napastnika.

Aktualizacja: La Gazzetta dello Sport podaje, że w następnym tygodniu dojdzie do spotkania pomiędzy zarządem AC Milanu oraz AS Romy, na którym ma być przedyskutowana przyszłość Suso.

Sam agent zawodnika w ostatnim praktycznie codziennie przebywał w Casa Milan, aby rozmawiać o przyszłości swojego klienta, co jeszcze bardziej nakręca cały temat.

Jednak źródło dodaje, że dyrektor sportowy Rzymian – Gianluca Petrachi nie zamierza wpłacać klauzuli i wszystko wskazuję na to, że będzie on próbował złożyć ofertę podobną do tej, którą podają inne gazety – 30 milionów euro oraz włączyć zawodnika Giallorossi.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

ac milan Sport: Rakitić chce transferu do Milanu lub PSGSport: Rakitić chce transferu do Milanu lub PSG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o