Mecz AC Milan vs Lecce, wynik końcowy 3-0

W ostatniej kolejce Serie A doszło do starcia pomiędzy AC Milan a Lecce na Stadio Giuseppe Meazza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy rezultatem 3-0, którzy już na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Mecz odbył się 6 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00, a widowisko to nadal powraca w pamięci kibiców, pomimo że minęły już dwa dni od tego starcia.

Relacja z meczu AC Milan - Lecce

Znakomita wygrana Gospodarzy na Stadio Giuseppe Meazza!

Witajcie na relacji z emocjonującego spotkania Serie A pomiędzy AC Milan a Lecce, które odbyło się wczoraj na Stadio Giuseppe Meazza. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Gospodarzy, którzy pewnie kontrolowali przebieg pojedynku. Sędzią głównym był Luca Massimi z Włoch.

AC Milan rozpoczął mecz z determinacją, a już w 6. minucie C. Pulišić strzelił pierwszego gola po asyście S. Chukwueze, rozpoczynając festiwal bramek dla drużyny gospodarzy. Lecce próbowało odpowiedzieć, ale defensywa AC Milan była nieugięta. W 20. minucie O. Giroud podwyższył prowadzenie dla gospodarzy po świetnym podaniu Y. Adliego.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, starając się zmniejszyć straty. Jednak to Rafael Leão w 57. minucie zapewnił swojej drużynie komfortowe prowadzenie 3-0, znów po asyście Adliego. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice AC Milan wspierali swoją drużynę przez cały mecz.

W drugiej połowie zobaczyliśmy kilka kontrowersyjnych sytuacji. Samuel Chukwueze otrzymał żółtą kartkę w 78. minucie po zbyt agresywnej interwencji. Natomiast po stronie gości Alexis Blin został ukarany kartką w 34. minucie za faul na boisku.

Najbardziej dramatyczną chwilą meczu była sytuacja z czerwoną kartką dla Nikoli Krstovića z Lecce tuż przed przerwą. Wyrzucony zawodnik gości pozostawił swoją drużynę w mniejszości na boisku, co mocno utrudniło im odrobienie strat.

Po końcowym gwizdku sędziego Massimiego kibice AC Milan świętowali zespół zdobywając trzy cenne punkty. Następne mecze dla Gospodarzy to starcia z AS Roma, Sassuolo i ponownie AS Roma. Natomiast Lecce zmierzy się z Empoli, Sassuolo i Monza, starając się odbudować swoją formę po porażce z AC Milan. To był wspaniały mecz pełen emocji i pięknych bramek na Stadio Giuseppe Meazza!