Jak pływać w basenie: Wskazówki i triki, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę

Nie ma to jak wskoczyć do basenu w gorący letni dzień. Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności, która zapewnia ochłodę, podnosi tętno i pomaga utrzymać formę. Jeśli jednak nie jesteś doświadczonym pływakiem lub nie czujesz się komfortowo w wodzie, zachowanie bezpieczeństwa i wygody podczas pływania w lokalnym basenie może być trudne. Skorzystaj z poniższych wskazówek, jak pływać w basenie i nie stresować się tym. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie każdy, kto odwiedza swój lokalny basen, czuje się w pełni usatysfakcjonowany pobytem w nim. Może nie jesteś doświadczonym pływakiem, a może po prostu czujesz się bezpieczniej, trzymając się blisko płytkiego brzegu, dopóki nie poczujesz się pewniej, nurkując głębiej. Tak czy inaczej, wiedza o tym, jak pływać w basenie, sprawi, że czas spędzony na nim będzie o wiele przyjemniejszy i bezpieczniejszy!

Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz pływać

Strój kąpielowy: Musisz się upewnić, że masz strój odpowiedni do pływania. Może to być kostium kąpielowy, rashguard lub spodenki kąpielowe. To, w co się ubierzesz, zależy od tego, jak zimna jest woda i jak bardzo chcesz zachować prywatność w wodzie. Etykieta na basenie: Kiedy jesteś w basenie, pamiętaj, że są tam inni ludzie, którzy też pływają. Będąc w wodzie, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Gdy zbliżasz się do innej osoby w basenie, zostaw ją w bezpiecznej odległości, aby przypadkiem na nią nie wpaść. Podczas pływania należy zawsze płynąć w kierunku, w którym płynie woda. Ważne jest, aby wiedzieć, że z basenu korzystają także inne osoby. Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom jest przestrzeganie zasad, które nie bez powodu zostały ustanowione.

Bądź bezpieczny - bez względu na to, gdzie jesteś

- Korzystaj ze ściany podczas pływania - Jeśli podczas pływania chcesz pozostać w pobliżu płytkiego brzegu, możesz skorzystać ze ściany, która pomoże Ci utrzymać się na miejscu, gdy Twoje stopy dotykają podłoża. Przyciskając ciało do ściany, możesz wytworzyć opór, który utrzyma Cię w miejscu, gdy Twoje stopy będą dotykać dna basenu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz przepłynąć okrążenie, ale nie chcesz stracić orientacji, gdzie się znajdujesz.

- Czytaj znaki i oznaczenia na basenie - Jeśli pływasz na głębokiej wodzie, musisz zachować szczególną ostrożność. Zawsze zwracaj uwagę na znaki informujące o głębokości wody. Jeśli jesteś w pobliżu płytkiego brzegu, musisz również uważać na to, gdzie stawiasz stopy. Dno basenu może być śliskie, więc uważaj, aby się nie poślizgnąć ani nie potknąć.