Dnia 2024-01-07 11:30 odbył się mecz Empoli kontra AC Milan - 0-3

W ostatnim spotkaniu ligowym Serie A, drużyna AC Milan odniosła pewne zwycięstwo nad Empoli, pokonując rywali 3:0. Mecz odbył się na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena w ramach 19. kolejki ligowej, a goście prowadzili 2:0 po pierwszej połowie, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz piłki nożnej: Empoli vs AC Milan

Wczoraj na Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną gospodarzy, Empoli, a gośćmi z AC Milan. Spotkanie należało do 19. kolejki Serie A i zakończyło się zwycięstwem AC Milan 3-0.

Na murawie panowała doskonała atmosfera, a kibice obu drużyn wspierali swoje zespoły przez całe spotkanie.

Sprawozdanie z meczu

Minuta 11' - AC Milan wyszedł na prowadzenie po trafieniu R. Loftus-Cheeka, który wykorzystał asystę Rafaela Leão.

Minuta 31' - O. Giroud podwyższył prowadzenie dla gości, wpisując swoje nazwisko na listę strzelców.

Empoli starało się odrobić straty, jednak AC Milan kontrolował przebieg gry, nie pozwalając rywalom na stworzenie groźnej akcji.

Minuta 81' - Răzvan Marin został ukarany żółtą kartką po faulu na zawodniku przeciwnika.

Minuta 88' - C. Traorè zapewnił swojej drużynie trzecią bramkę meczu, a C. Pulišić zanotował asystę przy tym trafieniu.

Pomimo starań drużyny gospodarzy, wynik spotkania nie uległ zmianie, a ostatecznie to AC Milan cieszył się z zasłużonego zwycięstwa 3-0.

Na koniec warto wspomnieć o żółtych kartkach, które otrzymali Davide Calabria z AC Milan oraz Răzvan Marin z Empoli, oraz o skuteczności piłkarzy, którzy wykorzystali okazje zdobywając bramki dla swoich drużyn.

Mecz był emocjonującym widowiskiem, które na długo pozostanie w pamięci kibiców obu zespołów. Następne spotkania obu drużyn z pewnością będą obserwowane ze zwiększonym zainteresowaniem.