Atalanta - AC Milan, wynik spotkania - 3-2

Wczorajszy mecz Serie A pomiędzy Atalantą a AC Milan zakończył się wynikiem 3-2 na korzyść gospodarzy. Spotkanie było pełne emocji, a wynik na przerwę wskazywał na wyrównaną grę obu drużyn, 1-1. Mecz odbył się 9 grudnia o godzinie 17:00 na Gewiss Stadium, a widowisko nie zawiodło oczekiwań kibiców. Pozostań z nami, by dowiedzieć się więcej szczegółów z tej niezwykle pasjonującej rywalizacji.

Mecz pomiędzy drużynami: Atalanta (Gospodarz) przeciwko AC Milan (Goście)

W dniu 9 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 na Gewiss Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Atalanta a AC Milan w ramach 15. kolejki Serie A.

Sędzią głównym tego spotkania był Federico La Penna z Włoch.

Relacja z meczu

Na wypełnionym po brzegi stadionie fani nie mogli doczekać się emocji, a piłkarze obu drużyn z pewnością nie zawiedli, oferując widowisko pełne zwrotów akcji.

Po początkowych minutach zaciętej walki, to gospodarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie za sprawą A. Lookmana, który wykorzystał doskonałe podanie T. Koopmeinersa. Jednak AC Milan odpowiedział jeszcze przed przerwą, kiedy to O. Giroud wyrównał wynik w 45. minucie, wykorzystując asystę A. Florenziego.

Po powrocie z szatni to znów Atalanta objęła prowadzenie, tym razem to A. Lookman okazał się bohaterem, zdobywając bramkę w 55. minucie po asyście C. De Ketelaere.

Po licznych zmianach personalnych i wzmożonych wysiłkach obu drużyn, L. Jović wyrównał wynik dla AC Milan w 80. minucie, wykorzystując świetne podanie C. Pulišicia.

Zwycięską bramkę dla Atalanty zdobył L. Muriel w doliczonym czasie gry, w 90. minucie, po asyście A. Miranchuka, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3-2.

Emocje na boisku były ogromne, co można było odczuć również po reakcjach na boisku. Szesnaście żółtych kartek zostało pokazanych przez sędziego - pięć dla gospodarzy, a jedenaście dla gości. Dodatkowo, czerwoną kartkę otrzymał piłkarz AC Milan, Davide Calabria, w doliczonym czasie gry.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a fani z pewnością będą długo wspominać ten mecz, który dostarczył im wielu emocji. Obydwie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, co z pewnością zadowoliło kibiców obu klubów.

Po tym spotkaniu Atalanta zmierzy się kolejno z Rakowem Częstochowa, Salernitaną i Bologną, natomiast AC Milan będzie rywalizować z zespołami Newcastle, Monza i Salernitana.