Mecz AC Milan vs Monza dnia 2023-12-17 11:30 na obiekcie Stadio Giuseppe Meazza: 3-0

W dniu 17 grudnia 2023 roku na Stadio Giuseppe Meazza odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami AC Milan i Monza w ramach 16. kolejki Serie A. AC Milan odniosło zwycięstwo z wynikiem 3-0, zdobywając dwa bramki przed przerwą i jedną po niej.

Mecz Serie A: AC Milan kontra Monza

Dzisiaj na Stadio Giuseppe Meazza odbył się emocjonujący mecz pomiędzy AC Milan a Monza. Gospodarze zdominowali spotkanie, pokonując rywali 3-0.

Od samego początku meczu gracze AC Milan wywierali presję na drużynie gości, co zaowocowało szybką bramką. Tijjani Reijnders zdobył gola już w 3. minucie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie. Asystę przy tej bramce zanotował Christian Pulišić.

W 41. minucie to już 2-0 dla AC Milan, gdy J. Šimić skutecznie pokonał bramkarza Monzy, po zagraniu przez Rafaela Leão.

Mimo starań graczy Monzy, to AC Milan kontrolowało przebieg meczu. W 76. minucie N. Okafor ustalił wynik meczu na 3-0, wykorzystując asystę od Oliviera Girouda.

Gospodarze zmuszeni byli skorzystać z kartek żółtych. Tijjani Reijnders został ukarany w 34. minucie, natomiast żółtą kartkę dla gości otrzymał Andrea Carboni w 55. minucie. Ostatecznie, Roberto Gagliardini został ukarany w 90. minucie.

Podczas meczu nie odnotowano czerwonych kartek.

AC Milan w kolejnych meczach zmierzy się z Salernitaną, Sassuolo oraz Cagliari, natomiast Monza spotka się z Fiorentiną, Napoli oraz Lechem Poznań.