Abate: Moim marzeniem było zakończenie kariery w AC Milanie

Erwin Spek/Soccrates/Getty Images

Ignazio Abate napisał wzruszające pożegnanie dla wszystkich fanów, którzy wpierali go podczas 10 letniej przygody na San Siro. O to co miał do przekazania legendarny piłkarz AC Milanu.

Jeżeli wrócę do momentu, w którym pierwszy raz założyłem te barwy, wciąż czuję emocję. Byłem wtedy tylko dzieckiem, a dzięki temu klubowi stałem się mężczyzną.

Milan to nie tylko drużyna, Milan to styl życia i wiesz to tylko wtedy, kiedy doświadczysz to na sobie… klasa, historia, tradycja, elegancja.

W Milanie grali mistrzowie, o których marzyłem jako dziecko, były trofea, które wpisały się w historię piłki nożnej, był świat, który mogłem doświadczyć od środka, a o którego bycia częścią marzyłem.

Życie dało mi 10 niezapomnianych lat w koszulce Rossoneri. Dzisiaj patrze wstecz i nie mogę pomóc, ale uważam się za szczęściarza, że dorastałem wśród prawdziwych mistrzów, od których nauczyłem się dyscypliny, wytrwałości i odpowiedzialności za noszoną koszulkę.

Każdy wiedział, że to było moje marzenie, aby zakończyć karierę w AC Milanie, ale marzenia czasami się spełniają, a niekiedy pozostają zamknięte w sercu.

Dziękuję AC Milanowi, wszystkim pracownikom, których spotkałem przez te lata, fantastycznym ludziom, którzy byli do dyspozycji drużyny oraz klubu.

Dziękuję wszystkim trenerom, z którymi pracował, ponieważ wiele się od nich nauczyłem i uważam ich nauki za bezcenne.

Dziękuję wszystkim moim kolegom z drużyny, aktualnymi i tym były, których było wiele, ale jestem dumny z możliwości nazwania ich przyjaciółmi.

Chcę wysłać specjalne podziękowania dla Adriano Gallianiego, który zawsze we mnie wierzył i był po mojej stronie, nawet w trudnych momentach.

i do Rino Gattuso, który jest dla mnie przykładem od kiedy byłem małym dzieckiem, a do którego każdy powinien dążyć.

Największe podziękowania idą do Was… moich fanów! Wy, którzy wspieraliście mnie w kryzysowych momentach, ale przede wszystkich dbaliście, kochaliście i docenialiście mnie jako mężczyznę zanim jeszcze zostałem sportowcem.

Obserwowanie Was tutaj, prawie 70.000 stojących, oklaskujących i wykrzykujących moje imię, było dla mnie bardzo emocjonujące i na pewno pozostaje na zawszę w moim sercu.

Z Milanem w moim sercu… na zawsze, teraz i na zawszę!!!


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o