Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

Co dalej z Musacchio?

ac milan polska pl
Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Jak poinformowaliśmy z rana – w styczniu AC Milan będzie próbował ściągnąć nowego obrońcę – co tworzy wiele spekulacji na temat przyszłości Mateo Musacchio, który jeszcze do niedawna tworzył podstawową parę stoperów z Alessio Romagnolim.

30-letni Włoch ma w najbliższych dniach powrócić po ponad 150-dniowej przerwie, wynikającej z nabawienia się kontuzji kostki, co nie oznacza dla niego końca problemów, ponieważ na ten moment klub nie planuje przedłużania jego umowy.

Kontrakt Musacchio wygasa w czerwcu 2021 roku, a jego zarobki na poziomie około 2 milionów euro za sezon sprawiają, że klubowi bardziej opłaca się postawić na Simona Kjaera, który nie dość, że jest obecnie najpewniejszym obrońcą, to zarabia 800 tys. euro mniej.

Dlatego na ten moment Rossoneri nie zamierzają przedłużać umowy Włocha, który w ostatnich dniach na San Siro musi nie tylko odbudować swoją formę, ale również przekonać zarząd do zmiany zdania, udowadniając swoją przydatność.

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x