Dlaczego zakaz dla Chelsea jest zły dla Milanu?

Ramsey Cardy/Sportsfile via Getty Images

Kiedy Tiemoue Bakayoko był wypożyczany do AC Milanu, nikt nie spodziewał się co przyniosą kolejne miesiące. Pomimo słabszego początku sezonu w wykonaniu Francuza, piłkarz w końcu odnalazł formę i stał się fundamentem drużyny Gennaro Gattuso.

Pomimo tego, że Rossoneri zachowali sobie opcję wykupu gracza, nie tak wyobrażali oni sobie pozyskanie zawodnika. Pierwotny plan był prosty. Jeżeli Bakayoko dalej będzie grał na swoim poziomie, AC Milan będzie chciał negocjować cenę jego wykupu, a następnie dokończyć formalność.

Niestety wszystko wskazuje na to, że the Blues dostaną zakaz transferowy na następne dwa sezony, co w praktyce będzie oznaczało cięższe negocjacje dla Rossoneri. Pomimo braku możliwości sprowadzania nowych zawodników, Anglicy będą mogli dopisywać do swojej kadry zawodników, którzy są aktualnie na wypożyczeniu. W tym momencie każdy w zarządzie spodziewa się zaporowej postawy Chelsea, która nie będzie chciała uchylić się od kwoty 35 milionów euro, zawartej w umowie wypożyczenia francuskiego piłkarza.

Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images

AC Milan będzie musiał ugiąć się i zapłacić pełną kwotę lub co byłoby w obecnej sytuacji bardziej na rękę angielskiemu gigantowi, zakończyć wypożyczenie Bakayoko i pozwolić mu na powrót do Premier League.

Jednakże postawa zawodnika oraz wszystkie sygnały, które dochodzą do nas z otoczenia Rossoneri są jednoznacznie. Każdy chce pozostania pomocnika na San Siro, więc najprawdopodobniej możemy spodziewać się definitywnego transferu Francuza, kosztem innego perspektywicznego wzmocnienia lub jak mówią ostatnie plotki, Kessie zostanie poświęcony, aby zbalansować budżet po transferze Bakayaoko.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments