Gattuso: Taki Milan chce oglądać

Marco Luzzani/Getty Images

Wywiad Sky Sport italia z trenerem Rossoneri – Gennaro Gattuso:

Mecz – Dobrze się dzisiaj spisaliśmy, graliśmy dobrą piłkę i powinniśmy zdobyć więcej bramek. Nie podobała mi się postawa pomocników w pierwszej połowie. Nie mieliśmy odpowiedniej kontroli.

Podobają mi się nasze występy od dłuższego czasu, ale tak jak mówiłem. Musimy skupić się na obu aspektach, ataku oraz obronie. Mieliśmy szczęście dzisiaj.

Teraz chodzi o głód, to pragnienie wspólnego trenowania jako jedność. Nie chce słyszeć “Ja”, teraz jest tylko “my”. Przez wiele lat, na wiosnę Milan był poza walką o Ligę Mistrzów, ale musimy w końcu odmienić ten trend.

Zaczynamy grać naszą grę z odpowiednim pressingiem, a to jest coś co chcę widzieć. To wszystko opiera się na dwóch rzeczach, obronie i ataku. Problem polega na tym, że większość drużyn potrafi tylko jedną z tych rzeczy. Od 5 czy 6 meczy myślę, ze robimy to coraz lepiej.

Bakayoko – Jeżeli jest jakiś problem, rozwiążemy go. Biglia nie grał od 3 miesięcy i potrzebuje czasu, aby wrócić do formy. Bakayoko jest niezwykłym rozgrywającym. Popełniał dużo błędów, ale w końcu robi to co do niego należy. Zobaczymy czy spróbujemy go na innej pozycji.

Calhanoglu – On nie jest skrzydłowym, wiem to, ale dobrze spisuje się jako “łącznik” pomiędzy pomocnikami, a napastnikami i daje nam dużo jakości.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments