Preziosi: Piątek jest w stanie zdobywać 35 bramek w sezonie

Emilio Andreoli/Getty Images

Prezydent Genoi – Enrico Preziosi w wywiadzie dla Lega Calcio, powiedział o tym, że nie jest zaskoczony tym co wyprawia Polak i uważa, że jest w stanie zdobyć nawet 35 bramek w sezonie.

Piątek dołączył do Rossoneri z Genui za 35 milionów euro i od swojego pierwszego występu w podstawowym składzie, nie przestaje strzelać. Aktualnie Polak ma na swoim koncie 7 bramek w 6 meczach dla AC Milanu.

Czy spodziewałem się tylu bramek [Piątka] w Milanie? Tak, w przeciwnym razie nie sprzedałbym go za taką kwotę. Oczywiście jest on ważnym zawodnikiem. Wiele osób nie jest zadowolone z kwoty jaką za niego otrzymaliśmy i ze wszystkiego innego, ale to była operacja, którą musieliśmy przeprowadzić i to zrobiliśmy.

Piątek mnie nie zaskakuje. Myślę, że w drużynie, gdzie jest kreowane więcej sytuacji bramkowych, jest w stanie pokazać cały swój potencjał. Jesteśmy przeciwieństwem Milanu, nie gramy ofensywnej piłki. Milan tworzy o wiele więcej sytuacji bramkowych, myślę, że jest w stanie zdobyć nawet 35 bramek w jednym sezonie [Piątek].

Czy żałuję? Nie. Jestem zadowolony, ponieważ spisuje się dobrze. On jest jak dobry krawiec, który Ci pomógł, a potem poszedł pomagać innym. Zarobiliśmy trochę pieniędzy. Dla niektórych to jest mało, dla innych dużo, dla nas jest to odpowiednia suma. Cieszymy się, że dokonaliśmy tej operacji i życzę Piątkowi oraz Milanowi sukcesu, na który zasługują.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments