Spotkanie agenta Suso oraz Calabrii z zarządem: Szczegóły

Silvia Lore/NurPhoto via Getty Images

Alessandro Lucci, który reprezentuje Suso oraz Davide’a Calabria spotkał się z zarządem AC Milanu, aby omówić przyszłość swoich klientów.

Jednak wcale nie chodziło o odejście jednego z piłkarzy, a o przedyskutowanie nowych kontraktów.

Calabria ma umowę obowiązującą do 2022 roku i zarabia z tego tytułu 1.1 miliona euro za sezon. Lucci chciał, aby zarobki jego klienta wzrosły do 2 milionów euro za sezon.

Sytuacja Suso wydaje się być bardziej skomplikowana, ponieważ jego kontrakt również obowiązuję do 2022 roku, ale skrzydłowy chcę zarabiać około 6 milionów euro za sezon, co pozwoliłoby mu wejść na poziom płacowy, na którym znajduję się Gianluigi Donnarumma.

Żądanie piłkarza jest bardzo problematyczne dla zarządu. AC Milan musi do 30 lipca wykazać zysk, aby spełnić Finansowe Fair Play, co może zmusić klub do sprzedaży zawodników.

Wiele mediów wymieniało właśnie Hiszpana, jako pierwszego do opuszczenia San Siro, ponieważ posiada on w swoim kontrakcie klauzulę wykupu na poziomie 38 milionów euro, a ciągłe prośby o podwyżkę, nie ułatwiają podjęcia decyzji o jego pozostaniu.

Ostatecznie nie doszło do jakichkolwiek deklaracji, ale zarząd ma ponownie spotkać się z Alessandro Luccim w przyszłym tygodniu i wtedy najprawdopodobniej poznamy decyzję obu stron.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments