Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

Davide Calabria: Roma była zespołem, którego duma została zraniona

Dimitris Lampropoulos/NurPhoto via Getty Images

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Davide Calabria po wczorajszym remisie 1:1 z Rzymianami, udzielił wywiadu, w którym m.in. przyznaję, że mecz przeciwko AS Romie był dla Rossoneri bardzo trudny.

Oto co do powiedzenia miał Calabria dla Rossoneri TV:

Roma była zespołem, którego duma została zraniona, więc było oczywiste, że wkładali w to [spotkanie] więcej niż zazwyczaj, mimo, że grali w atmosferze, która nie byłą dla nich łatwa.

Byliśmy nieco przytłoczeni, ponieważ nie mogliśmy sobie wypracować większej ilości szans. Nieszczęśliwie, kilka incydentów postawiło nas w niekorzystnej sytuacji.

Mimo to musimy spojrzeć na pozytywne strony. Mieliśmy dwa mecze w trzy dni przeciwko Napoli, w które włożyliśmy dużo energii.

Mieliśmy dobry wynik, ale mogliśmy uniknąć straty bramki, którą strzelili nam na początku drugiej połowy.

Byli bardzo nastawieni na atakowanie oraz pressing. Trudno było grać blisko siebie, więc musieliśmy zagrywać długie piłki.

Donnaruma oraz jego parady

Gigo ma za sobą ponad 100 występów. Jest nadzwyczajny nawet jeżeli się o tym zapomina.

Graliśmy dobrze w obronie w naszych ostatnich meczach, ponieważ pracowaliśmy ciężko każdego tygodnia.

Karny

Były jakieś wątpliwości przy Suso. To nie wyglądało na czyste zagranie. Być może powinni sprawdzić to na VAR’ze, to samo z Pellegrini.

Piątek

Miał rację z długimi piłkami. Może mógł zrobić coś więcej, ale spisał się dobrze, podobnie jak Lucas, który asystował mu przy bramce.

Liga Mistrzów

To dobre wyzwanie dla nas i jesteśmy skupieni na tym. Będzie ważne, aby przywozić do domu 3 punkty, oraz zdobywać je tutaj [San Siro].

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x