Zostań redaktorem w ACMilanPolska.pl!

Konferencja z udziałem: Bennacera, Duarte, Leao oraz Maldiniego

acmilan.com

Uwaga!

Post ma ponad 7 dni. W świecie Rossoneri wszystko bardzo szybko się zmienia, więc weź pod uwagę, że informację, które tutaj przeczytasz, mogą być nieaktualne. Najnowsze wiadomości zawsze znajdziesz tutaj.

Raport z konferencji z udziałem nowych nabytków Milanu, na której usłyszeliśmy wypowiedzi Ismaela Bennacera, Leo Duarte, Rafaela Leao oraz Paolo Maldiniego, nawiązującego do ruchów transferowych klubu.

Moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Mamy świetny zespół oraz centrum sportowe, które pomoże nam dawać z siebie wszystko.

Milan to idealny zespół, abym mógł dalej się uczyć i stać się lepszym zawodnikiem. Moją ulubioną pozycją jest rozgrywający, ale będę grał tam, gdzie trener będzie chciał.

Milan ma świetnych championów [mistrzów] i zrobię wszystko, aby zbliżyć się do ich poziomu.

Giampaolo spytał mnie o dołączenie do Milanu, a to już znaczy dla mnie bardzo wiele. Dam z siebie wszystko. Znam swoje umiejętności i wiem, że mogę się dalej rozwijać.

Kiedy Milan się ze mną skontaktował, byłem na AFCON. Nie myślałem zbyt wiele. Wiedziałem, że liczą na mój transfer, a to było dla mnie ważne.

Ismael Bennacer

Jak tylko przyleciałem, to zostałem bardzo miło przyjęty. Jestem bardzo szczęśliwy z szansy bycia częścią tego niesamowitego klubu.

Decyzja na temat pozycji należy do trenera. Jestem zawodnikiem, który lubi asystować i dużo się poruszać w ataku. Mogę grać zarówno jako środkowy napastnik oraz drugi napastnik.

Bycie tutaj to spełnienie marzeń. Ludzie w tym klubie potrafią tworzyć różnice. Pokazali, że mocno we mnie wierzą i, że chcą mnie.

Rafael Leao

Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. Mój ojciec zawsze mi opowiadał o Milanie, więc cieszę się, że mogę tu być. Jestem bardzo z tego dumny.

Byłem na zakupach z moją żoną, kiedy otrzymałem telefon od Maldiniego. Mój ojciec jest jego wielkim fanem, więc jesteśmy bardzo dumni z tego. Chce napisać historię w tym klubie.

Jestem wychowany na brazylijskiej piłce i jest to definitywnie inny styl, zwłaszcza założenia taktyczne. Wciąż potrzebuję kilku dni, aby się zaadaptować do klubu oraz pomysłów trenera. Chce nauczyć się języka i poznać lepiej styl Giampaolo.

Myślę, że ze względu na typ ciała jestem podobny do Thiago Silvy. Jeżeli będę chociaż w połowie tak dobry jak on, to będę szczęśliwy. Mam nadzieje, że przejmę jego pozytywne cechy.

Romagnoli to świetny zawodnik. Trochę mu się przyglądałem, kiedy jeszcze byłem w Brazylii. Bardzo mi pomaga w pozycjonowaniu. Mam nadzieje, że lepiej się zaadaptuję, aby mieć swój wkład w drużynę.

Milan ma jakościowych obrońców. Jeżeli będę musiał gryźć piach, aby wywalczyć sobie miejsce w składzie, to zrobię to. To będzie zdrowa rywalizacja i ten, który będzie lepszy, otrzyma miejsce.

Leo Duarte

Myślę, że trener chciał, abym dołączył, ponieważ podoba mu się sposób w jaki gram i idealnie pasuję do jego systemu.

Ismael Bennacer

Porównania do brazylijskiego Ronaldo? To jest delikatnie niekomfortowe porównanie. To niesamowity zawodnik i muszę ciężko pracować, aby wejść na jego poziom.

Włochy różnią się od Portugalii. Drużyny są lepsze pod względem taktycznym. Muszę się polepszyć i przyswoić pomysły.

Przyszedłem do Milanu, ponieważ jest to klub, który chce postawić na młodych, utalentowanych piłkarzy. Budujemy świetną drużynę, również poza boiskiem. Wszyscy mamy jeden cel.

Rafael Leao

Jest dwóch obrońców, którzy mogą odejść [Laxalt i Strinić / Rodriguez]. Nie ma żadnych nowości w sprawie Correi. Na ten moment nie ma ofert za Andre Silvę. Okno transferowe jest wciąż otwarte, ale priorytetem są sprzedaże.

Paolo Maldini

Kamil Owczarek
Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x